10
Fotogalerie

ViewSonic X100-4K: tichý 4K Ultra HD LED projektor pro náročné

Projektory mají stále své pevné místo na trhu, zvláště tehdy, když chcete velký obraz (85" a více) za rozumnou částku, a také musíme přidat prostý fakt, že světlo dopadající na plátno (či stěnu) dává mnoha lidem daleko větší pocit "kina" a filmovosti, než televizor.

X100-4K_Scenario.jpg

Nový DLP projektor ViewSonic X100-4K nabídne jak už je z názvu zjevené 4K Ultra HD rozlišení, objektiv s 1,2x zoomem promítá obraz o velikosti až 300”. Pro mnoho zájemců bude zajímavý ale především zdrojem světla, nejdou zde běžné lampy, ale RGBB LED. Udávaný jas je 2 900 lumenů, při zachování pro LED minimální životnosti 30 000 hodin, což znamená, že kdybyste se každý den dívali doma 3 hodiny na filmy, tak se na hranici životnosti dostanete zhruba za 27 let. Přičemž slibovaná hlučnost je 20 dB (pravděpodobně v ECO režimu), tudíž na hranici slyšitelnosti.

ViewSonic udává 100 % pokrytí barevného prostoru Rec. 709, přičemž nechybí ani tři certifikované barevné režimy ISF – Den, Noc a Normal. Přičemž samozřejmě lze využít i vlastní možnosti úpravy a kalibrace. Nechybí ani podpora pro 3D.

03-isf-calibration.jpg

Integrované chytré funkce pro Amazon Alexa a Google Assistant poskytují pohodlí hlasového ovládání. Projektor je také vybaven vestavěnými reproduktory Harman Kardon s výkonem 2x 10 W. Integrované rozhraní Smart TV umožní streamovat a užívat si filmy a videa z Netflixu, YouTube a dalších služeb. Multimediální obsah můžete streamovat také přes WiFi z mobilních zařízení. Dva HDMI 2.0 vstupy doplňuje VGA vstup a USB 3.0 konektor. 

Projektor bude k dostání koncem září 2020, oficiální cena je 53 290 Kč.

Zdroj: ViewSonic

Určitě si přečtěte

Články odjinud