Vítěz prohrává aneb prodeje Blu-ray přehrávačů klesly

1. května 2008
TWEET SDÍLET

Ukončení války formátů a výroby HD DVD přehrávačů nikterak nepomohlo Blu-ray formátu k lepším prodejním výsledkům. Naopak. Podle poslední analýzy prodejů přehrávačů filmů ve vysokém rozlišení, poklesl prodej samostatných Blu-ray přehrávačů (počítáno bez herní konzole PS3) během února o 40 %. Ani v následujícím březnu se situace nezlepšila a slabý 2 % růst znamená spíše stagnaci prodejů.

Nedávno uveřejněné prodejní výsledky prodeje filmů sice ukázaly více než 300 % meziroční nárůst prodejů BD filmů, ale vzhledem k tomu, že na jaře minulého roku byl počet majitelů BD přehrávačů malý a teprve v průběhu minulého roku se jejich řady rozšířily, je to logické.

Jaké jsou tedy důvody prozatímního neúspěchu? I ten nejlevnější BD přehrávač stojí téměř 10 000 Kč a DVD přehrávač pořídíte i pod 1 000 Kč. Počet filmů ve vysokém rozlišení také není nijak závratný a BD filmy jsou také dražší. Ross Rubin, zástupce společnosti NDP, která se zabývá průmyslovými analýzami, řekl „Když jsme na konci minulého roku dělali průzkum, ohromné množství lidí se vyjádřilo, že je pro ně zbytečné investovat do Blu-ray přehrávače, když jejich starý DVD přehrávač splňuje jejich potřeby a nová generace přehrávačů je stále velmi drahá.“ Svoji roli jistě hraje také fakt, že zejména u nás v ČR mnoho uživatelů přešlo ze staré VHS kazety na DVD teprve nedávno, a tak Blu-ray přehrávače jsou vnímány jako specialitka pro movitější filmové fanoušky vlastnící velké ploché televizory s vysokým rozlišením.

Vyhlídky Blu-ray formátu ale nejsou zase tak špatné. PS3 se stále prodává velmi dobře (jen v USA za měsíc březen 257 120 kusů). Navíc je pravděpodobné, že mnoho zájemců vyčkává na nové Blu-ray přehrávače s profily 1.1 či 2.0, které teprve na trh pomalu přichází. Interaktivní bonusy (např. hry) a možnost stahování bonusových materiálů z internetu slibuje mnoho přicházejících modelů – tyto funkce musí ale podporovat i zakoupený BD titul.

Zdroj: money.aol.com

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

82 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

15 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

71 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

16 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor