26
Fotogalerie

Vláďa Kluska doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

U seriálů trávím hodně času a vybrat tedy těch několik, které stojí za doporučení, je poměrně náročné. Zvolil jsem tak hlavně ty, které se staly mými nejoblíbenějšími, či mi něčím utkvěly v paměti.

Příběh služebnice

Začnu starším, ale přesto aktuálním seriálem. Příběh služebnice odstartoval před lety, kdy nám ukázal dystopickou alternativní současnost/budoucnost, kde celý svět zasáhla neplodnost. Ze současné Ameriky se stal totalitní režim, v němž si bohatí a vlivní najímají plodné služebnice, aby jim přivedly na svět děti.

Seriál aktuálně pokračuje čtvrtou řadou a byť k ní jsem se ještě nedostal, všechny předchozí byly perfektní. Svět, který vykresluje, totiž působí neuvěřitelně realisticky – úpadek společnosti do totalitního režimu je zde popsán až děsivě reálně. Jako něco, co by se klidně mohlo stát, když by zrovna tato situace s celosvětovým prudkým nárůstem neplodnosti nastala.

01 pribeh-sluzebnice.jpg

Připravte se na nelehké sledování. Minimálně v prvních dvou řadách se tvůrci s postavami nemazlí a dílo je tak spíše pro ty, kteří si libují v depresivněji laděných dramatech.

Hodnocení IMDb: 85 %

 • Žánr: Drama seriály
 • Původní název: The Handmaid's Tale
 • Hrají: Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Joseph Fiennes, Max Minghella, Samira Wiley, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle
 • Původ a premiéra: USA, 2017

Kde si film můžete pustit: HBO (titulky)

O co tady jde?

Tipů na dobré filmy a seriály není nikdy dost a osobní doporučení často fungují nejlépe. Proto jsme se v redakci domluvili a občas někdo z nás připraví přehled, co ho osobně a zcela subjektivně v poslední době v nabídce streamingových služeb zaujalo.

Své tipy už napsali Marek Lutonský, Vláďa KluskaTomáš HolčíkLukáš Václavík, Martin MiksaPetr Urban a Markéta Mikešová.

Pokračování 2 / 26

Nailed It

Na uklidnění je pak vždy ideální skočit k něčemu bláznivému, jako je třeba soutěž Nailed It od Netflixu. Amatérští kuchaři soutěží ve dvou kolech o to, kdo z nich vyrobí nejlepší dort či jinou cukrovinku podle zadání. Vtip je v tom, že vzor je úmyslně až absurdně složitý a obtížný i pro běžného cukráře, natož začátečníka, a ještě je k tomu přísný časový limit.

02 nailed-it.jpg

Vše tak vyústí v bláznivě nepovedené kreace, což je ostatně pointa pořadu. Zasmát se, jak moc se to lidem nepovedlo. To nejlepší ale je, že vše se nese v neuvěřitelně pozitivním duchu, všichni se smějí a rozhodně nikdo není ponižován za to, že se mu něco nepovedlo. Připravte se pouze na to, že moderátorka je hodně svérázná – má velmi výrazný hlas a neustále něco pokřikuje. Já ji za to miluji a bez ní to zcela ztrácí šmrnc, někdo ji ale nemůže vystát.

Hodnocení IMDb: 74 %

 • Žánr: Reality-show
 • Původní název: Nailed It!
 • Hrají: Nicole Byer, Jacques Torres
 • Původ a premiéra: USA, 2018
 • Délka: 33 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 3 / 26

BoJack Horseman

Od komedie ale zpátky k dramatu. BoJack Horseman je totiž dokonalou ukázkou toho, že animované seriály nejsou jen pro děti a mohou přinést hloubku a vhled, který hraný seriál nedokáže. Hlavní hrdina BoJack je totiž mluvící kůň – televizní hvězda, žijící v Hollywoodu. A není sám. Jsou tu sovy, psi, kočky, ryby, spousta zvířat. A ty žijí a mluví jako lidé, přesto si ale zachovávají své zvířecí vlastnosti.

03 bojack-horseman.jpg

Zní to bláznivě? Ono to tak trošku je. Ale díky této nevšední kombinaci scenáristé mohou naplno prozkoumávat lidskou psychiku, naše povahové rysy a to, jak se chováme v některých situacích. BoJack Horseman totiž perfektně ukazuje, jak se chová člověk sužovaný depresemi, alkoholem a drogami.

Vše přitom v rámci i několika minut brilantně střídá humor a dramatické chvilky a scenáristé se také nebojí experimentovat s formou. Vždyť je tu jedna celá epizoda, kde se promluví jen několik slov! A přesto funguje skvěle. K tomu přičtěte skvěle napsané a uvěřitelné postavy a je vyhráno. Tento seriál má tak pro mě velmi speciální místo a považuji jej za naprostý klenot, byť neuvěřitelně depresivní. Ale o tom to je.

Hodnocení IMDb: 84 %

 • Žánr: Animované seriály
 • Hrají: Will Arnett, Aaron Paul, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Minae Noji, Aparna Nancherla
 • Původ a premiéra: USA, 2014
 • Délka: 25 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 4 / 26

The Boys

Co kdyby superhrdinové nebyli úplně tak superhrdinové, jak se navenek tváří? Co když to jsou zkorumpovaní násilníci, kteří se vyžívají v zabíjení lidí, před kamerami jsou ale za ty největší hrdiny? Jak by to vypadalo? Přesně tuto otázku si klade seriál The Boys a já říkám – Konečně!

Pokud už máte také dost všech těch Marvelů, DC Comics filmů a podobných, které oslavují lidi s nadpřirozenými schopnostmi, tohle je něco pro vás. Amazon se na celé téma dívá ze svěžího, nového pohledu a ještě k tomu s vtipem a velkou dávkou vnitřností a krve. Tohle rozhodně není pro děti.

04 the-boys.jpg

Hlavnímu hrdinovi totiž jeho přítelkyní prolétne A-Train, který umí běhat neuvěřitelnou rychlostí, a rozprskne ji na kousky. Vše ale ututlá firma, která celá superhrdiny řídí a těží z jejich propagace nemalé peníze. No a tak se, částečně nechtíc, dostane k partě lidí mající za cíl ony superhrdinské padouchy odhalit a přivést ke spravedlnosti.

The Boys je zábavná jízda, která si příliš nebere servítky. Herci jsou skvělí, některé postavy si zamilujete, jiné začnete nenávidět, vše ale pěkně plyne a první dvě sezóny tak budete mít za sebou co nevidět.

Hodnocení IMDb: 87 %

 • Žánr: Comicsové seriály
 • Hrají: Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Erin Moriarty, Dominique McElligott, Jessie T. Usher, Laz Alonso
 • Původ a premiéra: USA, 2019
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Amazon Prime (dabing a titulky)

Pokračování 5 / 26

Rick a Morty

Některé seriály se stanou legendami a Rick a Morty je toho příkladem. Je bláznivý, nekorektní a poměrně kontroverzní. Hlavní hrdina je Rick, bláznivý génius, který je ale zároveň alkoholik s problematickým postojem k ženám a dalším skupinám. Ten společně se svým vnukem cestuje vesmírem a zažívá různá bláznivá dobrodružství.

05 rick-a-morty.jpg

Jednotlivými sériemi se lehce prolíná ústředí motiv či příběh, Rick a Morty je ale spíše epizodický seriál stavějící na popkulturních narážkách a parodiích jiných filmů. Notně využívá meta humor (tedy kdy postavy mluví přímo k divákovi a jsou si vědomy toho, že jsou uvnitř seriálu) a vícedimenzionálního světa. Všechny postavy tak často umírají, aby byly nahrazeny z jiných realit a to vše v bláznivé, ale zábavné formě.

Hodnocení IMDb: 93 %

 • Žánr: Animované seriály
 • Původní název: Rick and Morty
 • Hrají: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke, Kari Wahlgren, Tom Kenny
 • Původ a premiéra: USA, 2013
 • Délka: 22 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (bez dabingu a titulků), HBO (titulky)

Pokračování 6 / 26

Ruská panenka

Seriálů a filmů o tom, kdy hlavní hrdina prožívá neustále dokola jeden den, moment, apod. je nepřeberné množství. Ruská panenka mě ale zaujala hned několika prvky. Tím nejdůležitějším je herečka v hlavní roli. Natasha Lyonne je naprosto boží a jejího chraplavého hlasu se nemohu nabažit. I když ale pomineme tento prvek, nabízí seriál příjemný mix zábavy a lehkého dramatu, na který se opravdu pěkně dívá.

06 ruska-panenka.jpg

Hlavní hrdinka tak neustále umírá často dosti vtipnou smrtí, aby se vždy probudila na její narozeninové párty, ze které chce odejít. Ne vždy se jí to podaří a postupně, mezi umíráním, zjišťuje, proč se jí to děje a co za tím vším stojí.

Hodnocení IMDb: 81 %

 • Žánr: Komediální seriály
 • Původní název: Russian Doll
 • Hrají: Natasha Lyonne, Greta Lee, Yul Vazquez, Charlie Barnett, Charlie Barnett, Elizabeth Ashley
 • Původ a premiéra: USA, 2019
 • Délka: 30 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 7 / 26

Titans

Když jsem zmiňoval The Boys jako protiklad běžné komiksové tvorbě, dovolím si zmínit něco i z druhé strany. Titans jsou seriál ze stáje DC Comics, který se věnuje ne tolik známým superhrdinům. Velí jim Robin, který se nepohodl s Batmanem, odstěhoval se a zakládá svou vlastní skupinu Titans. Aktuálně jsou vydané již dvě série, třetí je přitom na spadnutí.

07 titans.jpg

Oproti jiným seriálovým tvorbám nabízí Titans pochmurnější atmosféru, pomalejší tempo a obecně trochu jiné pojetí. Nemusí sedět každému, mě ale právě pro svou jedinečnost zaujalo. Zároveň se zde ve většině epizod nesetkáte s typickou šablonou objeví se padouch – musíme ho najít – máme problém – padouch poražen, hurá. A to se vždycky cení.

Hodnocení IMDb: 83 %

 • Žánr: Komiksové seriály
 • Hrají: Brenton Thwaites, Anna Diop, Teagan Croft, Ryan Potter, Tomaso Sanelli, Curran Walters, Alan Ritchson
 • Původ a premiéra: USA, 2018
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (dabing a titulky)

Pokračování 8 / 26

Gotham

Když jsme načali Batmana, co se dělo předtím, než se stal bojovníkem v černém plášti? To pokrývá seriál Gotham, který se nevěnuje netopýřímu hrdinovi, ale policejnímu detektivovi Jimu Gordonovi. Dostanete se do temného města, které sužuje zločin a podivné postavy, ještě ale nemá svého temného ochránce.

11 gotham.jpg

Tvůrci zde chytře využívají známé postavy z komiksů, které si buď prochází svým zrodem, nebo se objeví, aby si vytvořily původ pro své případné setkání s Batmanem. Bruce Wayne je zde jako teenager, který teprve zjišťuje své místo ve společnosti a má daleko k tomu se stát hrdinou. V celkových pěti sezónách se objeví Catwoman, Joker, Tučňák ale i další známé figury a s tím, že je seriál již hotový, se dočkáte i řádného konce. Pro komiksové fanoušky bych tohle bral jako povinnost.

Hodnocení IMDb: 80 %

 • Žánr: Comicsové seriály
 • Hrají: Ben McKenzie, Michael Bowen, Lori Petty, Donal Logue, David Mazouz, Zabryna Guevara, Sean Pertwee
 • Původ a premiéra: USA, 2014
 • Délka: 43 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (dabing a titulky)

Pokračování 9 / 26

The Umbrella Academy

Další komiksovka, která je nezvyklá a neuvěřitelně mě bavila, je Umbrella Academy. Seriál je o hrdinech, kteří nejsou úplně tak hrdinové, jako spíše nefunkční rodina. Nyní se musí spojit proti společné hrozbě, která chce zničit vše. Takto z popisku zní zápletka seriálu jako tuctovka, provedení a celkové vyznění ale takové rozhodně není.

08 the-umbrella-academy.jpg

První sezóna má pomalejší rozjezd s tím, že vám postupně musí představit jednotlivé postavy, druhá se ale mnohem více rozjede a tak pokud vás seriál napoprvé nechytne naplno, vyčkejte, rozhodně se to vyplatí. Nabízí příjemný mix humoru a napětí, nečekejte ale vyloženě žádná dramata. Je to prostě taková příjemná, ne hloupá, komiksová popcornovka.

Hodnocení IMDb: 83 %

 • Žánr: Comicsové seriály
 • Hrají: Ellen Page, Tom Hopper, Aidan Gallagher, Emmy Raver-Lampman, David Castaneda, Robert Sheehan, Justin H. Min
 • Původ a premiéra: USA, 2019
 • Délka: 55 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (dabing a titulky)

Pokračování 10 / 26

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Stopařova průvodce po Galaxii asi netřeba představovat. Od Douglase Adamse je i předloha k tomuto seriálu. Dočkal se sice jen dvou sezón, ty jsou ale naprosto prošpikované bláznivými, bizarními a dosti nezvyklými událostmi. Vše je spojené dokonalým soundtrackem a herci.

09 dirk-gentlys-holistic-detective-agency.jpg

Dirk Gently mě přitom neoslovil hned napoprvé – ze začátku je totiž neuvěřitelně zmatený a smysl začne dávat třeba až tak od poloviny, kdy jednotlivé, zdánlivě nesouvisející scény, začne spojovat do jednoho celku. Pokud tento styl vyprávění nemusíte, Dirk pro vás nebude. V opačném případě si ale užijete neuvěřitelnou, bláznivou jízdu podivným světem nadpřirozena, kterým vás provede holistický detektiv a jeho asistent.

Hodnocení IMDb: 84 %

 • Žánr: Komediální seriály
 • Hrají: Samuel Barnett, Elijah Wood, Hannah Marks, Jade Eshete, Fiona Dourif, Amanda Walsh, Mpho Koaho
 • Původ a premiéra: USA, 2016
 • Délka: 42 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (bez dabingu a titulků)

Pokračování 11 / 26

Pozůstalí / Leftovers

Od bláznivých a zábavných seriálů pojďme zpátky k těm vážným. Leftovers jsou sice starším počinem, pro mě ale naprostou srdcovkou. Seriál sleduje několik postav tři roky po události, která kompletně změnila svět – z ničeho nic zmizely 2 % celosvětové populace. Seriál se přitom nezaměřuje na vysvětlení tohoto fenoménu, ale na to, jak se s tím lidé poperou.

Jak se postavíte k tomu, že vám zmizela celá rodina? Nebo dítě z autosedačky, když jsme se na okamžik dívali pryč? A to zcela bez vysvětlení – nikdo neví, proč se to stalo, což je mnohem drásavější, než když by odpověď byla. Obrátíte se na církev, nově vzniklou sektu, či se zkusíte se vším poprat sami?

10 pozustali.jpg

Pozůstalí jsou naprosto perfektním dramatem, od kterého neočekávejte příliš mnoho chvil na zasmání. Pokud se dokážete vcítit do skvěle napsaných postav, dostane se vám emočně vyčerpávající jízdy, která je ale krásná a doprovázená naprosto skvělým soundtrackem.

Celé tři sezóny navíc přináší kompletně uzavřený příběh, kde se scenáristům podařilo vše uzavřít a překročit tak i knižní předlohu, která zpracovává první sezónu. Tuto knihu mimochodem doporučuji přečíst – je to krásná ukázka, jak má vypadat seriálové zpracování. Scenáristé, se kterými spolupracoval i autor knihy, totiž vzali pouze hlavní motiv, postavy, umístění a hlavní události, vše ostatní ale změnili. Přesto z obou děl dostanete stejný pocit a stejné vyznění. A tak to má být.

Hodnocení IMDb: 83 %

 • Žánr: Thriller seriály
 • Původní název: The Leftovers
 • Hrají: Justin Theroux, Carrie Coon, Christopher Eccleston, Curtiss Cook, Margaret Qualley, Chris Zylka, Amy Brenneman
 • Původ a premiéra: USA, 2014
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: HBO (dabing a titulky)

Pokračování 12 / 26

Řada nešťastných příhod

Kromě knih Harryho Pottera, Artemise Fowla a Darrena Shana jsem vyrůstal i na Řadě nešťastných příhod. Vždy se mi líbil i původní film, seriál od Netflixu šel ale ještě dál a pokryl všech třináct nešťastných knih.

Ty sledují osudy sirotků Baudelairových, kteří při požáru přišli o své rodiče. Zdědili tak velké jmění, které se snaží získat hrabě Olaf, hlavní padouch celého seriálu. Seriál sice je lehce repetitivní (jako knižní předloha), zároveň ale obsahuje spoustu milého a občas trochu bláznivého humoru.

13 rada-nestastnych-prihod-2017.jpg

Netflixu se podařilo zachovat atmosféru knih a tak pokud jste tuto sérii četli, můžete se těšit na velmi (občas až příliš) věrné zpracování. A pokud ne, máte před sebou lehce dětskou, ale přesto zábavnou jízdu.

Hodnocení IMDb: 79 %

 • Žánr: Komediální seriály
 • Původní název: A Series of Unfortunate Events
 • Režie: Barry Sonnenfeld
 • Hrají: Neil Patrick Harris, Patrick Warburton, Malina Weissman, Louis Hynes, K. Todd Freeman, Presley Smith
 • Původ a premiéra: USA, 2017
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 13 / 26

Hledání / Looking

Seriálů, které věrohodně a bez zbytečných klišé a nesmyslů zobrazují život v rámci LGBT komunity, není mnoho. Looking je zářnou výjimkou. Sleduje osudy několika přátel žijících v San Franciscu, kteří lehce neřízeně a často komicky zkoumají to, jaké je to být gayem v současné Americe.

14 hledani.jpg

Pokud tedy chcete vhled do komunity s věrohodně napsanými postavami a dobrou produkcí, je Looking právě to, co hledáte. Člověku až přijde škoda, že HBO seriál ukončilo po dvou sezónách. Nakonec ale naštěstí vyslyšelo přání a volání fanoušků a dočkali jsme se závěrečného filmu a tak jsou jednotlivé dějové linky uzavřené.

Hodnocení IMDb: 82 %

 • Žánr: Komediální seriály
 • Původní název: Looking
 • Hrají: Jonathan Groff, Frankie J. Alvarez, Murray Bartlett, Russell Tovey, Lauren Weedman, Raúl Castillo
 • Původ a premiéra: USA, 2014
 • Délka: 30 minut

Kde si film můžete pustit: HBO (dabing a titulky)

Pokračování 14 / 26

RuPaul's Drag Race

RuPaul's Drag Race je minimálně v zámoří naprosto kultovní záležitost. Jedná se o soutěžní reality show, ve které skupina drag queens soutěží o titul Drag Superstar. Show sama o sobě získala cenu Emmy a je populární i díky tomu, že ukazuje část LGBTQ+ komunity, která může být pro mnohé neznámá.

feb4ebd8-14f7-48fa-bef9-bd12b4c0ba66

Soutěžící přitom musí v jednotlivých dílech v rámci úkolů prokázat talent v mnoha oblastech, především tanci a zpěvu. Musí si ale i sami šít své oblečení a tak byť vás třeba nemusí zajímat část hašteření mezi soutěžícími (jako mám já sám), můžete show sledovat jen kvůli obdivu, s jakými šaty a make-upem dokáží soutěžící přijít.

Hodnocení IMDb: 83 %

 • Žánr: Reality-show
 • Původní název: RuPaul's Drag Race
 • Hrají: RuPaul, Michelle Visage, Ross Mathews, Carson Kressley
 • Původ a premiéra: USA, 2009
 • Délka: 40 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (bez dabingu a titulků)

Pokračování 15 / 26

Pád

Gillian Anderson můžete znát ze seriálu Akta X. V Pádu je v roli hlavní vyšetřovatelky, která se snaží dopadnout násilného vraha žen. nejedná se ale o klasickou detektivku. Zde hned od začátku víte, kdo je vrahem a máte tak šanci se seznámit nejen s postupem policie, ale i myšlenkami vraha.

12 pad-2013.jpg

Seriál se přitom věnuje hlavně psychologickým pochodům vraha. Rozebírá, co ho vede k tomu stát se sériovým vrahem, který je ale v soukromí manželem a otcem dcery, kterou miluje. Seriál tak poměrně vybočuje z toho, na co jsme na obrazovkách zvyklí, což ve spojení s produkcí od BBC a skvělými herci je kombinace, která stojí za pozornost.

Hodnocení IMDb: 82 %

 • Žánr: Krimi seriály
 • Původní název: The Fall
 • Hrají: Gillian Anderson, Jamie Dornan, Aisling Franciosi, Niamh McGrady, John Lynch, Colin Morgan, Stuart Graham
 • Původ a premiéra: Velká Británie, 2013
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Voyo (dabing a titulky)

Pokračování 16 / 26

Hříšnice / The Sinner

Další nezvyklá detektivka je The Sinner. V ní sledujete detektiva, který má na starost zvláštní a na první pohled jasný případ – mladá matka nečekaně ubodá cizince v parku. Snaží se rozplést její zmatené vzpomínky a zjistit, co a proč se doopravdy stalo.

15 hrisnice.jpg

Celý seriál se tak zabývá opět pochody, které vedly k jednání jednotlivých lidí, a každá sezóna se věnuje jedné události, kterou postupně rozebírá. Výtku tu mám jednu k českému překladu – hříšné totiž rozhodně nejsou jen ženy a tak český název je naprosto zavádějící.  Své chyby a vnitřní démony mají v tomto seriálu všichni, včetně hlavního detektiva.

Hodnocení IMDb: 80 %

 • Žánr: Krimi seriály
 • Původní název: The Sinner
 • Režie: Antonio Campos
 • Hrají: Jessica Biel, Bill Pullman, Christopher Abbott, Orlagh Cassidy, Abby Miller, Dohn Norwood, Pamela Gray
 • Původ a premiéra: USA, 2017
 • Délka: 45 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 17 / 26

Mindhunter: Lovci myšlenek

Když jsme u těch hříšných myšlenek – pojďme se teleportovat do USA v 70. letech, kde pár detektivů z FBI dostalo revoluční myšlenku vyslýchat a spolupracovat s usvědčenými vrahy, aby mohli dopadnout ty stále běhající na svobodě.

16 mindhunter-lovci-myslenek.jpg

Čekejte zde velmi, velmi pomalé tempo, ale i neuvěřitelně precizní zpracování a skvělé herecké výkony. Mindhunter je pomalá, ale brutální a skvělá jízda. Přesně tak, jak byste očekávali od Davida Finchera, který stojí za celým seriálem.

Hodnocení IMDb: 88 %

 • Žánr: Krimi seriály
 • Původní název: Mindhunter
 • Hrají: Jonathan Groff, Holt McCallany, Hannah Gross, Sonny Valicenti, Anna Torv, Cotter Smith, Stacey Roca
 • Původ a premiéra: USA, 2017
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (dabing a titulky)

Pokračování 18 / 26

Tajné město

Jestliže jste fanoušky sci-fi, zajisté si pamatujete seriál Fringe (česky Hranice nemožného), ve kterém hrála skvělá Anna Torv. Kvůli ní jsem si pustil i minisérii Secret City a mohu říci, že rozhodně nelituji.

18 tajne-mesto.jpg

Australský seriál se věnuje investigativní novinářce, která se navzdory výhrůžkám snaží odhalit spiknutí a podvody v mezi vysoce postavenými politiky. Dostává se tak na půdu různých konspirací a musí rozlišit, co je pravda, co jsou výmysly a vyhnout se nejen případnému vězení, ale i fyzickým útokům na její osobu.

Hodnocení IMDb: 73 %

 • Žánr: Drama seriály
 • Původní název: Secret City
 • Režie: Emma Freeman
 • Hrají: Anna Torv, Daniel Wyllie, Jacki Weaver, Alan Dale, Alex Dimitriades, Damon Herriman, Mekhi Phifer
 • Původ a premiéra: Austrálie, 2016
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 19 / 26

Dark

Německý seriál Dark patří mezi ty, které jsem nedokoukal. Skončil jsem někde uprostřed 3. série, první dvě ale mohu s čistým svědomím doporučit jako naprosto skvělé. Mysteriózní sci-fi seriál, který se odehrává v městečku, kde je něco špatně. A jak to vypadá, něco je špatně nejen s lidmi, ale i časem.

17 dark.jpg

Postupně tak odkrýváte nejedno tajemství a seriál spíše než aby je zodpovídal, přidává další a další. To ale vůbec nevadí, protože se jedná o zábavnou, napínavou podívanou se skvělou hudbou i produkcí a pokud vás tento žánr baví, rozhodně stojí za to i jako neukončený kousek. On sice závěr má, poslední sezóny ale trochu ztratily na lesku a já osobně je neviděl a vůbec mi to nechybí.

Hodnocení IMDb: 87 %

 • Žánr: Thriller seriály
 • Režie: Baran bo Odar
 • Hrají: Oliver Masucci, Maja Schöne, Mark Waschke, Jördis Triebel, Anatole Taubman, Daan Lennard Liebrenz, Stephan Kampwirth
 • Původ a premiéra: Německo, 2017
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 20 / 26

Pustina

Českou tvorbu téměř nesleduji, většinou mi totiž nemá co nabídnout. Pustina je ale světlou výjimkou. Jedná se o povedenou detektivku ve skvělém zasazení, s dobrými herci i hudbou. Prostě to ani nevypadá, že to bylo natáčené u nás.

22 pustina.jpg

Vizuál je temný, pochmurný a krásně ladí se samotným obsahem seriálu, kterým je hledání ztracené dcery. Jediné, co bych seriálu vytknul, je poslední díl. Do té doby má totiž velmi pomalé tempo, které mu neuvěřitelně sedí. Ke konci to ale bohužel vypadá, že scenáristé si na poslední chvíli uvědomili, že už nemají čas a tak bum, plácli tam vše, co jim zbývalo. Chtělo by to tak o díl více. Je to ale drobná vada na jinak dobrém miniseriálu.

Hodnocení IMDb: 82 %

 • Žánr: Krimi seriály
 • Režie: Alice Nellis
 • Hrají: Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Roman Skamene, Eva Holubová, Miroslav Vladyka
 • Původ a premiéra: Česko, 2016
 • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: HBO

Pokračování 21 / 26

Banshee

Banshee je typický seriál pro dobu před deseti lety. Částečně epizodický, ale s hlavní dějovou linkou napříč všemi sériemi. Bývalý trestanec se dostane do vesnice, kde zabijí nového šerifa, kterého ještě nikdo nezná, a tak ho nenapadne nic lepšího, než se za něj vydávat.

19 banshee.jpg

Ano, je to trochu hůře uvěřitelné, ale tento seriál musíte brát jako lehčí jízdu. Pak se vám odmění skvělou akcí, rychlým tempem, skvělými herci i postavami a celé to plyne velmi pěkně. Občas je fajn podívat se i na něco, co se dnes již příliš netočí.

Hodnocení IMDb: 84 %

 • Žánr: Akční seriály
 • Hrají: Antony Starr, Ivana Miličević, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Lee Seok-hoon, Matthew Rauch, Hoon Lee
 • Původ a premiéra: USA, 2013
 • Délka: 50 minut

Kde si film můžete pustit: HBO (dabing a titulky)

Pokračování 22 / 26

Dobré místo / The Good Place

Komedie je velmi těžké natočit, natož zakončit. The Good Place je ale krásnou ukázkou, že to jde. Celý seriál sleduje osud Eleanor, která umřela a dostane se do nebe. Jenže nebyla zrovna dvakrát dobrým člověkem. Přiznání, že v nebi nemá co dělat, a sestup do pekla ale nepřipadá v úvahu a tak je její jedinou možností se zlepšit a zasloužit si své místo.

20 dobre-misto.jpg

Celý seriál neuvěřitelně lehce odsýpá a nabízí spoustu možností k zasmání se. Zároveň ale probírá neuvěřitelně vážná a těžká témata týkající se smrti, následků našeho jednání a toho, jak by měl vypadat posmrtný život.

Hodnocení IMDb: 78 %

 • Žánr: Komediální seriály
 • Původní název: The Good Place
 • Hrají: Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, Jameela Jamil, Manny Jacinto, D'Arcy Carden
 • Původ a premiéra: USA, 2016
 • Délka: 22 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (titulky)

Pokračování 23 / 26

Kosmo

Když jsme u komedií, nelze nezmínit Kosmo. Jedná se o satirický pětidílný kousek od České televize, který bláznivě rozvádí myšlenku toho, že by se Češi měli vydat na Měsíc. To, co je zpočátku fiktivní let, se ve finále přetvoří v bláznivou akci, kde svou roli sehraje i oplechovaná tramvaj. Zde jsem se bavil od začátku až do konce.

21 kosmo.jpg

Hodnocení IMDb: 81 %

 • Žánr: Komediální seriály
 • Režie: Jan Bártek
 • Hrají: Eva Josefíková, Jakub Žáček, Petr Vančura, David Novotný, Jana Plodková, Martin Myšička
 • Původ a premiéra: Česko, 2016

Kde si film můžete pustit: iVysílání

Pokračování 24 / 26

Anihilace

Na závěr jsem si vybral tři filmy. Obecně nejsem příliš filmový fanoušek, některé mě ale zaujmou natolik že si je pouštím i několikrát. Takovým případem je i Anihilace, což je pro mě téměř prototypem dokonalého snímku s mimozemšťany.

Hlavně proto, že o nich vůbec není. Obecně nemám rád snímky, kde pobíhají podivné postavy vypadající jako my, hrající si na inteligenci odjinud z vesmíru. V Anihilaci na Zemi přistálo něco, co postupně roste, zabírá prostor a vytváří podivnou světélkující kupoli. Nikdo, kdo do ní vstoupil, se nevrátil.

23 anihilace.jpg

Celý film sleduje tým, který se vydá zjistit, co je doopravdy uvnitř, aby narazil na ty nejbizarnější útvary, věci a stvoření, jaké si jen dokážete představit. Pokud existuje mimozemský život proč by měl vypadat a chovat se tak, jako my?

Hodnocení IMDb: 70 %

 • Žánr: Sci-fi filmy
 • Původní název: Annihilation
 • Režie: Alex Garland
 • Hrají: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Oscar Isaac, Gina Rodriguez, Sonoya Mizuno, Tuva Novotny
 • Původ a premiéra: USA, 2018

Kde si film můžete pustit: Netflix (bez dabingu a titulků)

Pokračování 25 / 26

Král

Historické filmy nemám v oblibě. Občas se ale najde výjimka, jako je třeba právě The King. Přiznám se, pustil jsem si jej jen kvůli Timothée Chalametovi, který hraje titulní roli anglického krále, jenž je událostmi donucen napadnout Francii.

Film staví na historických reáliích, přetváří si je ale k obrazu svému a tak nečekejte dokument. Jedná se spíše o až shakespearovskou hru herců, hudby a produkce, která vás zavede na královský dvůr plný pletich a zrad.

24 kral.jpg

Hodnocení IMDb: 70 %

 • Žánr: Historické filmy
 • Původní název: The King
 • Režie: David Michôd
 • Hrají: Timothée Chalamet, Joel Edgerton, Sean Harris, Robert Pattinson, Ben Mendelsohn, Lily-Rose Depp, Tom Glynn-Carney
 • Původ a premiéra: Velká Británie, 2019
 • Délka: 133 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (dabing a titulky)

Pokračování 26 / 26

Muž z oceli

Výčet pak musím zakončit jedním dosti kontroverzním snímkem. Muž z oceli je pro mě ukázkou, jak by se měly točit superhrdinské filmy. Zac Snyder zde ukazuje, že dokáže spojit srdce s nádherným vizuálem a akcí. Jasně, ve finále film působí spíše jen jako nepřehledná mlátička dvou CGI postav, v průběhu ale dokáže dojemně vykreslit zrození Supermana.

Pracuje navíc s několika kontroverzními prvky, které mění postavu tohoto slavného superhrdiny tak, jak jej z filmů neznáme. nezvyklé je třeba už jen to, že slovo Superman v Muži z oceli nezazní.

25 muz-z-oceli.jpg

Snímek přitom pro mě obstojí zcela samostatně, i když nemáte rádi následovné kousky jako Batman v Superman či Justice League, a doufám, že se někdy dočká pokračování. Bohužel to na něj ale nevypadá.

Hodnocení IMDb: 71 %

 • Žánr: Komiksové filmy
 • Původní název: Man of Steel
 • Režie: Zack Snyder
 • Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Michael Shannon, Diane Lane, Russell Crowe, Antje Traue, Kevin Costner
 • Původ a premiéra: USA, 2013
 • Délka: 143 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix (bez dabingu a titulků), O2TV (dabing a titulky), Google Play (titulky), iTunes (titulky), Rakuten (dabing a titulky)

O co tady šlo?

Tipů na dobré filmy a seriály není nikdy dost a osobní doporučení často fungují nejlépe. Proto jsme se v redakci domluvili a občas někdo z nás připraví přehled, co ho osobně a zcela subjektivně v poslední době v nabídce streamingových služeb zaujalo.

Své tipy už napsali Marek Lutonský, Vláďa KluskaTomáš HolčíkLukáš Václavík, Martin MiksaPetr Urban a Markéta Mikešová.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud