Vláďa Kluska doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

7. července 2021
TWEET SDÍLET
U seriálů trávím hodně času a vybrat tedy těch několik, které stojí za doporučení, je poměrně náročné. Zvolil jsem tak hlavně ty, které se staly mými nejoblíbenějšími, či mi něčím utkvěly v paměti.

Příběh služebnice

Začnu starším, ale přesto aktuálním seriálem. Příběh služebnice odstartoval před lety, kdy nám ukázal dystopickou alternativní současnost/budoucnost, kde celý svět zasáhla neplodnost. Ze současné Ameriky se stal totalitní režim, v němž si bohatí a vlivní najímají plodné služebnice, aby jim přivedly na svět děti.

Seriál aktuálně pokračuje čtvrtou řadou a byť k ní jsem se ještě nedostal, všechny předchozí byly perfektní. Svět, který vykresluje, totiž působí neuvěřitelně realisticky – úpadek společnosti do totalitního režimu je zde popsán až děsivě reálně. Jako něco, co by se klidně mohlo stát, když by zrovna tato situace s celosvětovým prudkým nárůstem neplodnosti nastala.

Klepněte pro větší obrázek

Připravte se na nelehké sledování. Minimálně v prvních dvou řadách se tvůrci s postavami nemazlí a dílo je tak spíše pro ty, kteří si libují v depresivněji laděných dramatech.

Hodnocení IMDb: 85 %

  • Žánr: Drama seriály
  • Původní název: The Handmaid's Tale
  • Hrají: Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Joseph Fiennes, Max Minghella, Samira Wiley, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle
  • Původ a premiéra: USA, 2017

Kde si film můžete pustit: HBO (titulky)

O co tady jde?

Tipů na dobré filmy a seriály není nikdy dost a osobní doporučení často fungují nejlépe. Proto jsme se v redakci domluvili a občas někdo z nás připraví přehled, co ho osobně a zcela subjektivně v poslední době v nabídce streamingových služeb zaujalo.

Své tipy už napsali Marek Lutonský, Vláďa KluskaTomáš HolčíkLukáš Václavík, Martin MiksaPetr Urban a Markéta Mikešová.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Netflix, Amazon, HBO, Na co se díváme