Vodafone nabízí ve videotéce filmy v 4K UHD rozlišení, nechybí ani český film

Vodafone nabízí ve videotéce filmy v 4K UHD rozlišení, nechybí ani český film

Vodafone koupilo UPC a nyní pokračuje v rozšiřování své nabídky. Služba Vodafone TV nově umožňuje divákům sledovat vybrané filmy v rozlišení 4K UHD. V nabídce najdete nejen americké filmy jako jsou Terminator: Genisys nebo oba díly kultovního filmu Kill Bill, ale například také český film Jana Svěráka Akumulátor 1. Další filmy, a to včetně restaurovaných klasik z Národního filmového archivu, mají postupně přibývat, na tituly videotéky chce Vodafone také navázat televizním vysíláním ve 4K. 

Snímky v nejvyšším rozlišení najdou diváci Vodafone TV ve speciálně označené sekci. U videotéky Vodafonu zákazník neplatí za každý zhlédnutý titul zvlášť – u vyšších televizních balíčků Komfort (cena 300 Kč měsíčně) a Komplet (600 Kč) je už videotéka v ceně. U tarifu Klasik (150 Kč) poplatek činí 99 korun měsíčně, zájemce má pak přístup k více než 1000 filmů a seriálů. 

vtv-settopbox.png


Pro přehrání 4K je nutné mít nejen 4K televizor, ale také set-top box Vodafone TV. Kdo 4K televizor k dispozici nemá, může si filmy samozřejmě přehrát, ale ve standardním rozlišení. Nutno dodat, že jiné IPTV služby (například KUKI) lze nainstalovat přímo do Smart TV se systémy Android, Tizen, či WebOS, což Vodafone TV neumožňuje. 

tablet-mobile-composition.png 
Aplikace Vodafone TV pro tablet či mobil k dispozici je. 

Pro někoho může být také zajímavé, že součástí Vodafone TV je také aplikace Netflix. Tato nejznámější on-line vidoslužba nabízí velké množství seriálů i filmů ve 4K rozlišení.

Aplikaci Netflix lze využívat v rámci set-top boxu k Vodafone TV a televizor samotný nemusí být "chytrý". Netflix se pak dá platit jak přímo, tak přes Vodafone TV. 

Zdroj: TS, vodafone.cz

Určitě si přečtěte

Články odjinud