Volodymyr Zelenskyj hrál prezidenta v seriálu Služebník lidu. Nyní je k vidění u nás na Netflixu, podívat se můžete také na Youtube

Volodymyr Zelenskyj hrál prezidenta v seriálu Služebník lidu. Nyní je k vidění u nás na Netflixu, podívat se můžete také na Youtube

Že současný ukrajinský president má za sebou povolání herce se obecně ví. Méně je však známé, že si zahrál v seriálu Слуга народа/Služebník lidu (Servant of the People).

V seriál ztvárnil středoškolského učitele, který se stane prezidentem své země. Natáčel se v letech 2015 až 2019, vznikly celkem tři série.

netflix.JPG

Nyní seriál koupil i Netflix, zatím však nemá podporu češtiny, a tak byste si ho mohli pustit, musíte si přepnout na anglické rozhraní. Poté se vám seriál Služebník lidu zpřístupní. Nebo máte ještě druhou možnost – YouTube.

Слуга_народа.jpg

Na Youtube najdete seriál také, je tam volně dostupný, opět ale není v češtině. Má jen anglické titulky (první sezóna), později ruské. Vždy si ale můžete na YouTube zapnout automatický překlad dostupných titulků do češtiny. S blízkou ruštinou tak bude automatický překlad srozumitelnější. Seriál je poměrně vysoko hodnocený jak na IMDB (7,1), tak na ČSFD (8,4).

1.JPG

Celkově Služebník lidu představuje překvapivě kvalitní dílo, vtipně komentuje, jak v postkomunistických východních zemích funguje „demokracie“. Seriál můžete vzít jako zajímavost a jako hereckou průpravu Volodymyra Zelenského na současnou reálnou úlohu hlavy státu, celkově si však Слуга народа zaslouží určitě pozornost nejen kvůli hereckému obsazení.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud