Vsonic GR07: levná sluchátka pro náročné (test)

21. září 2011
TWEET SDÍLET
Vsonic GR07: levná sluchátka pro náročné (test)
Vyvážený zvuk je cílem mnoha hifistů, v kategorii IEM špuntů se ale hledávalo těžko. Ovšem díky Vsonic se blýská na lepší časy. A dokonce na časy příjemné levné.

Zvuk

Nejsilnější stránkou Vsoniců je bezpochyby vyrovnanost jejich přednesu. Každé pásmo je prezentováno stejně kvalitně, žádné nevystupuje a nepřekrývá ostatní. Zahrají čistě tóny nejvyšší i ty nejhlubší, ve zvuku nenajdeme pásmo, kde by něco chybělo. Podobně jako referenční studiové monitory, ani Vsonici svým zvukem nezaujmou na první poslech, až po určité době dokáže posluchač ocenit jejich jedinečnost. Při přechodu na většinu jiných sluchátka je okamžitě slyšitelná jejich nevyváženost, oproti Vsonicům budou znít nepřirozeně a jako po zásahu velmi výrazného ekvalizéru.

Klepněte pro větší obrázek

I když bas není nijak zvýrazněný, zní přirozeně, s vynikající hloubkou a skvělou úderností. Rychlost, kontrola a detailnost jsou podle mne na vyšší úrovni než nabízí dynamická konkurence v podobě Sennheiserů IE8 či Monster Turbine Pro Gold. Nejvíce se jim přibližují Hifimany RE 272, u nich ovšem bas nenabízí dostatečnou údernost a zní příliš uměle. Tlakové měniče stále dokážou toto pásmo podat ještě přesněji, ale Vsonici jsou jim z dynamických měničů nejblíže a to si myslím zaslouží velkou pochvalu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Střední pásmo zní velmi čistě bez jakéhokoliv zabarvení, pro někoho možná až příliš suše, ale zde jde o neutralitu, pro sladce znějící středy jsou lepší volbou Hifimany RE 262. Hlasy nejsou vystouplé, nezní hutně jako u Sennheiserů IE8 ani jemně jako u Etymoticů, jsou vyvážené a není u nich ani náznak agresivity, i delší poslech není unavující. Nepříjemné sykavky se vyskytovaly jen prvních pár hodin, s postupujícím rozehráváním skoro úplně vymizely. Detailností středů patří mezi to nejlepší v dynamických měničích, pouze Hifimany 262 a 272 je v tomto ohledu překonávají.

Nejvyšší pásmo Vsoniců nedosahuje detailnosti ani energičnosti Fischerů DBA-02 či UE Triple fi, ale zde výšky tvoří ideální kombinaci ke středům a basu. Nepřitahují na sebe pozornost, ale vždy zůstávají dostatečně výrazné, detailní a příjemné. Velmi dobrý je i rozsah.

Klepněte pro větší obrázek

Prostor je jediným trochu slabším místem sluchátek. I když je velmi široký a nabízí skvělou separaci nástrojů, lokalizace je pouze průměrná a podání hloubky by také zasloužilo zlepšení. Zvuk je bohatý na dynamiku, ale jen když jí nahrávka nabídne. K nahrávce jsou sluchátka celkem kritická, všechny chyby jsou jasně slyšitelné, ale nejsou zvýrazňovány, jen o sobě dají vědět.

Verdikt

Za cenu pod 4 tisíce přináší Vsonic GR07 skvěle vyvážený zvuk na úrovni těch nejlepších in-earů. Sice existují sluchátka, co dokáží zahrát určitá pásma lépe, ale síla Vsoniců je v absenci jakékoliv slabosti a v tomto ohledu jsou opravdu výjimečné. V podobně ceně navíc těžko hledají konkurenci. Jedinými kandidáty jsou podle mého názoru Fischer Audio DBA-02 s velmi světlým a Hifimany RE 262 s relaxačním a zabarveným zvukem, ani mnoho dražších modelů se nedokáže Vsonicům vyrovnat.

Kvalitní zvuk, unikátní konstrukce, vysoké pohodlí a slušná izolace dělají z Vsoniců jedny z nejlepších sluchátek v poměru cena/výkon.

Vsonic GR 07

Cena orientační 3690 Kč

  • Konstrukce Intraaurální
  • Měnič 11 mm dynamický
  • Frekvenční rozsah 17 – 22 000 Hz
  • Impendance 50 Ohm
  • Citlivost 108 dB (1 mW)
  • Rozdíl kanálů < 1 dB (1 Khz)
  • Max. zatížitelnost 50 mW
  • Kabel 1,3 m symetrický, čisté stříbro
  • Konektor 3,5 mm zahnutý

Zapůjčil

AVmania hodnotí
konstrukce 9
pohodlí 9
izolace 7
zvuk 10

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Sluchátka, Test, Vsonic

Určitě si přečtěte

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Chlapec během druhé světové války putuje světem, z něhož zmizel soucit a stává se v něm projekcí nebo terčem okolního sadistického zla. V adaptaci kontroverzního románu Jerzyho Kosińského.

4 Marek Čech

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

36 Jaromír Puk

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

9 Jaromír Puk

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk