Výborný izraelský akční seriál Fauda dostane čtvrtou sezónu. První trailer je tu

10. dubna 2022
TWEET SDÍLET

Izraelský akční drama Fauda najdete nejen na Netflixu, ale vysílá ho i Česká televize. Vznikl už v roce 2015, popularitu ale získal o rok později, kdy měl premiéru na Netflixu. Zde se stal mezinárodním hitem - a to i mezi diváky v arabských zemích, kde je jeho sledování údajně tak trochu guilty pleasure. Seriál vytvořili Avi Issacharoff a Lior Raz, který také hraje hlavní roli.

Fauda je arabský výraz pro „chaos“, ale jde především o kódové slovo pro evakuaci izraelských jednotek z akce. Mezinárodně úspěšný izraelský seriál sleduje bývalého zvláštního agenta protiteroristické jednotky Dorona, který se rozhodne vrátit zpět do služby, aby dopadl teroristu hnutí Hammás, o němž si dříve myslel, že ho zabil. Tím však spustí chaotický sled událostí.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě svižného tempa a skvělých akčních záběrů je seriál oceňován také za reálné zobrazení arabsko-palestinského konfliktu a jeho dopadů na lidi na obou stranách hranice. Seriál si drží velmi dobré hodnocení, na IMDb má 8,3/10, na ČSFD pak 88 %.

Čtvrtá sezóna bude uvedena v polovině roku 2022 na Yes, určitě se jí ale dočkáme také na Netflixu.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Seriály, Trailer