Vyjádřete svou vášnivou kreativitu: Canon představil novou videokameru LEGRIA HF G25

8. ledna 2013

Společnost Canon rozšiřuje svou proslulou řadu videokamer pro zapálené amatérské kameramany o novou vlajkovou loď - model LEGRIA HF G25. Novinka navazuje na vynikající výkony svého předchůdce, kterým byl populární model LEGRIA HF G10. Nová LEGRIA HF G25 pracuje s prvotřídní specifikací parametrů optimalizovanou pro poskytování vysoce kvalitního videa. Mimo jiné nabízí širokoúhlý objektiv značky Canon, rozšířené manuální ovládání a výjimečnou kvalitu zvuku, to vše v kompaktním a uživatelsky přívětivém těle přístroje. LEGRIA HF G25 je ideální a dostupnou volbou pro náročné kameramany, kteří chtějí prozkoumat svůj kreativní potenciál.

Profesionální kvalita obrazu

Díky špičkovému a vysoce výkonnému řešení HD Camera System poskytuje LEGRIA HF G25 ohromující výsledky v profesionální kvalitě. Jádro videokamery tvoří zdokonalený obrazový sensor Canon HD CMOS PRO, který nabízí o 20 procent vyšší světelnou citlivost než předchůdce. Snímací čip je zkombinován s objektivem s nejvyšší světelností f/1,8, a proto poskytuje vynikající výkon i při špatných světelných podmínkách a široké dynamické rozpětí. Kamera zachytává atmosféru a detail scén i ve stínech a současně eliminuje efekt přepálení ve vysoce kontrastních podmínkách.

Pomocí širokoúhlého objektivu Wide-Angle HD 30,4 mm je dosahována vynikající kvalita záznamu, kameramani mohou zabírat větší prostor scény. Antireflexní úprava čoček umožňuje natáčení nebo prohlížení i v podmínkách s přemírou světla a eliminuje odrazy nebo ozáření v záběrech.

10násobný optický zoom byl zdokonalen stabilizační technologií Canon Optical Image Stabilizer, která zabraňuje roztřesení snímaného záznamu v celém rozsahu zoomu. Díky technologii Canon Intelligent IS jsou snímky ostré, jasné a nerozmazané. Kamera automaticky volí jeden ze čtyř různých módů stabilizace. Funkce Intelligent IS zajišťuje, že záznamy pořízené v pohybu, při experimentování s funkcí makro nebo při velkém přiblížení objektů budou mít vždy živé barvy a jen minimální míru rozmazání.

Vylepšený zvuk

Jako doplnění výjimečné obrazové kvality nabízí LEGRIA HF G25 interní mikrofon, zvukový ekvalizér a technologii Canon Audio Scene Select. Vysoce kvalitní interní mikrofon a technologie Audio Scene Select nabízejí pět režimů zvukového nastavení, jako jsou Noise Reduction (omezení šumu), Music (hudba) nebo Speech (řeč), které jsou optimalizovány pro různé scény. Uživatelé si mohou jednoduše vybrat nejvhodnější nastavení pro dané video. Pak se mohou věnovat výhradně vlastnímu záběru a kompozici obrazu.

Vysoce kvalitní interní mikrofon redukuje nízkofrekvenční a středofrekvenční hluk v pozadí záznamu. Zaznamenává vždy jemný, krystalicky čistý zvuk. Audio ekvalizér také optimalizuje zvuk podle typu hudebního doprovodu, zejména pokud jsou snímány scény s živou hudbou nebo individuálními hlasy. Režim Zoom Mic umožňuje nastavit prostorové směřování mikrofonu k subjektům v popředí kamery. Zajišťuje dokonalou kvalitu zvuku i při záběru vzdálenějších objektů.

Vedle interního mikrofonu nabízí LEGRIA HF G25 dodatečnou flexibilitu díky kompatibilitě s bezdrátovým mikrofonem WM-V1. Ten umožňuje záznam zvuku až ze vzdálenosti 50 metrů od kamery a bez ztráty kvality. Bezdrátový mikrofon může rovněž sloužit jako obrácený komunikátor, s jehož pomocí si kameraman nastaví osoby na snímané scéně ještě před začátkem filmování.

Profesionální natáčení v pohybu

Pokročilé vlastnosti modelu LEGRIA HF G25 jsou uloženy do kompaktního těla přístroje, které pomáhá uživatelům při pořizování snímků kdykoli a kdekoli. Srdcem kamery je objektiv, vybavený sluneční clonou s integrovanou krytkou, která nahradila tradiční krytku. Toto řešení nabízí vyšší ochranu a rychlejší reakce v provozu. Kryt lze mezi záběry ovládat s pomocí jednoho přepínače, což snižuje potřebu přenášet další příslušenství.

Popusťte uzdu své tvořivosti

Osm předpřipravených filtrů pro filmový dojem pomáhá uživatelům při vytváření dramatických záběrů, při zachytávání pocitů anebo při vytváření stylových efektů v kameře. Například filtr Old Movie dodá videu efekt známý ze starých filmů, filtr Vivid oživuje běžné barvy a zvyšuje jas. Vybraný efekt lze následně dočistit na obrazovce kamery. Lze například měnit barevnou hloubku, kontrast a hloubku záběru, což umožňuje uživatelům vytvářet sofistikované efekty přímo v kameře.

Do pořízených záběrů lze díky funkci dekorace vkládat například jednoduché titulky nebo vytvářet zelené pozadí. Pomocí dodávaného stylus lze přidat text nebo mixovat fotografie a videa přímo na displeji videokamery. Nástroj je rovněž součástí přístroje. Pomocí funkce tvůrce příběhu mohou uživatelé plánovat, pořizovat a sdílet přesvědčivé videopříběhy (strukturovaně řazené klipy) bez jakékoli vnější postprodukce.

Kontrola natáčení

Ovládací kroužek objektivu poskytuje kontrolu nad ostřením v průběhu natáčení. Přizpůsobitelnému kolečku voleb může být přiřazena řada funkcí, s jeho pomocí lze ovládat například clonu nebo rychlost závěrky. Dvěma tlačítkům vedle displeje s úhlopříčkou 8,8 centimetru lze přiřadit různé nastavení, jako například funkci detekce pouze obličeje AF, korekci protisvětla nebo režim priority vyvážení bílé. Hledáček s úhlopříčkou 0,61 centimetru (Colour Viewfinder) poskytuje 100procentní pokrytí sledované scény, což ocení zejména ti, kteří natáčejí především v exteriérech nebo v horších světelných podmínkách.

S podporou funkcí záznamu na karty ve dvou slotech a Relay Recording mohou uživatelé nahrávat filmy ve stejné chvíli na dvě paměťové karty[i] nebo bez přerušení přepnout ukládání z interní 32gigabajtové paměti na jednu kartu a posléze na druhou. Videoklipy lze kopírovat po nahrání z jedné karty na druhou.

Sdílejte svá videa

Sdílení pořízených záznamů nebylo na videokameře LEGRIA HF G25 nikdy jednodušší. Konverzi na méně náročné datové formáty je podporována přímo v přístroji. Připravené snímky lze odeslat na stránky určené pro on-line sdílení videa prostřednictvím počítačové aplikace Canon Easy Web Upload nebo přímo z kamery s pomocí bezdrátové karty Eye-Fi[ii].

LEGRIA HF G25 - hlavní charakteristika

  • Objektiv Canon HD Video
  • Pokročilý obrazový čip Canon HD CMOS PRO
  • Plná manuální kontrola
  • Optická stabilizace Intelligent IS
  • Funkce Audio Scene Select
  • Dotykový LCD displej s úhlopříčkou 8,8 cm
  • Funkce Instant AF; detekce obličeje
  • Ochranná sluneční clona/krytka
  • Interní paměť s kapacitou 32 GB
  • Dva sloty pro paměťové karty SDXC[i]Podporované format pamě´tových karet SDXC, SDHC, SD

[ii] Není garantována podpora funkcí karty Eye-Fi (včetně bezdrátového přenosu). V případě problem kontaktujte výrobce karty Eye-Fi. Mějte na paměti, že v mnoha zemích a regionech je pro provoz karet Eye-Fi poždanováno povolení. Bez něj není použití karty dovoleno. Pro objasnění možností provozu karty v dané lokalitě prosím kontaktujte jejího výrobce.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

15 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
VánoceBezdrátová sluchátka
Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Nový přehrávač Googlu trochu budí nejistotu novou podobou operačního systému, ale obavy nejsou na místě. Dostanete dostupnou garantovanou kvalitu pro bezstarostné sledování obsahu z internetu.

23 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Android TVHD přehrávačeVideo
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

25 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless