Vyjádřete svou vášnivou kreativitu: Canon představil novou videokameru LEGRIA HF G25

8. ledna 2013

Společnost Canon rozšiřuje svou proslulou řadu videokamer pro zapálené amatérské kameramany o novou vlajkovou loď - model LEGRIA HF G25. Novinka navazuje na vynikající výkony svého předchůdce, kterým byl populární model LEGRIA HF G10. Nová LEGRIA HF G25 pracuje s prvotřídní specifikací parametrů optimalizovanou pro poskytování vysoce kvalitního videa. Mimo jiné nabízí širokoúhlý objektiv značky Canon, rozšířené manuální ovládání a výjimečnou kvalitu zvuku, to vše v kompaktním a uživatelsky přívětivém těle přístroje. LEGRIA HF G25 je ideální a dostupnou volbou pro náročné kameramany, kteří chtějí prozkoumat svůj kreativní potenciál.

Profesionální kvalita obrazu

Díky špičkovému a vysoce výkonnému řešení HD Camera System poskytuje LEGRIA HF G25 ohromující výsledky v profesionální kvalitě. Jádro videokamery tvoří zdokonalený obrazový sensor Canon HD CMOS PRO, který nabízí o 20 procent vyšší světelnou citlivost než předchůdce. Snímací čip je zkombinován s objektivem s nejvyšší světelností f/1,8, a proto poskytuje vynikající výkon i při špatných světelných podmínkách a široké dynamické rozpětí. Kamera zachytává atmosféru a detail scén i ve stínech a současně eliminuje efekt přepálení ve vysoce kontrastních podmínkách.

Pomocí širokoúhlého objektivu Wide-Angle HD 30,4 mm je dosahována vynikající kvalita záznamu, kameramani mohou zabírat větší prostor scény. Antireflexní úprava čoček umožňuje natáčení nebo prohlížení i v podmínkách s přemírou světla a eliminuje odrazy nebo ozáření v záběrech.

10násobný optický zoom byl zdokonalen stabilizační technologií Canon Optical Image Stabilizer, která zabraňuje roztřesení snímaného záznamu v celém rozsahu zoomu. Díky technologii Canon Intelligent IS jsou snímky ostré, jasné a nerozmazané. Kamera automaticky volí jeden ze čtyř různých módů stabilizace. Funkce Intelligent IS zajišťuje, že záznamy pořízené v pohybu, při experimentování s funkcí makro nebo při velkém přiblížení objektů budou mít vždy živé barvy a jen minimální míru rozmazání.

Vylepšený zvuk

Jako doplnění výjimečné obrazové kvality nabízí LEGRIA HF G25 interní mikrofon, zvukový ekvalizér a technologii Canon Audio Scene Select. Vysoce kvalitní interní mikrofon a technologie Audio Scene Select nabízejí pět režimů zvukového nastavení, jako jsou Noise Reduction (omezení šumu), Music (hudba) nebo Speech (řeč), které jsou optimalizovány pro různé scény. Uživatelé si mohou jednoduše vybrat nejvhodnější nastavení pro dané video. Pak se mohou věnovat výhradně vlastnímu záběru a kompozici obrazu.

Vysoce kvalitní interní mikrofon redukuje nízkofrekvenční a středofrekvenční hluk v pozadí záznamu. Zaznamenává vždy jemný, krystalicky čistý zvuk. Audio ekvalizér také optimalizuje zvuk podle typu hudebního doprovodu, zejména pokud jsou snímány scény s živou hudbou nebo individuálními hlasy. Režim Zoom Mic umožňuje nastavit prostorové směřování mikrofonu k subjektům v popředí kamery. Zajišťuje dokonalou kvalitu zvuku i při záběru vzdálenějších objektů.

Vedle interního mikrofonu nabízí LEGRIA HF G25 dodatečnou flexibilitu díky kompatibilitě s bezdrátovým mikrofonem WM-V1. Ten umožňuje záznam zvuku až ze vzdálenosti 50 metrů od kamery a bez ztráty kvality. Bezdrátový mikrofon může rovněž sloužit jako obrácený komunikátor, s jehož pomocí si kameraman nastaví osoby na snímané scéně ještě před začátkem filmování.

Profesionální natáčení v pohybu

Pokročilé vlastnosti modelu LEGRIA HF G25 jsou uloženy do kompaktního těla přístroje, které pomáhá uživatelům při pořizování snímků kdykoli a kdekoli. Srdcem kamery je objektiv, vybavený sluneční clonou s integrovanou krytkou, která nahradila tradiční krytku. Toto řešení nabízí vyšší ochranu a rychlejší reakce v provozu. Kryt lze mezi záběry ovládat s pomocí jednoho přepínače, což snižuje potřebu přenášet další příslušenství.

Popusťte uzdu své tvořivosti

Osm předpřipravených filtrů pro filmový dojem pomáhá uživatelům při vytváření dramatických záběrů, při zachytávání pocitů anebo při vytváření stylových efektů v kameře. Například filtr Old Movie dodá videu efekt známý ze starých filmů, filtr Vivid oživuje běžné barvy a zvyšuje jas. Vybraný efekt lze následně dočistit na obrazovce kamery. Lze například měnit barevnou hloubku, kontrast a hloubku záběru, což umožňuje uživatelům vytvářet sofistikované efekty přímo v kameře.

Do pořízených záběrů lze díky funkci dekorace vkládat například jednoduché titulky nebo vytvářet zelené pozadí. Pomocí dodávaného stylus lze přidat text nebo mixovat fotografie a videa přímo na displeji videokamery. Nástroj je rovněž součástí přístroje. Pomocí funkce tvůrce příběhu mohou uživatelé plánovat, pořizovat a sdílet přesvědčivé videopříběhy (strukturovaně řazené klipy) bez jakékoli vnější postprodukce.

Kontrola natáčení

Ovládací kroužek objektivu poskytuje kontrolu nad ostřením v průběhu natáčení. Přizpůsobitelnému kolečku voleb může být přiřazena řada funkcí, s jeho pomocí lze ovládat například clonu nebo rychlost závěrky. Dvěma tlačítkům vedle displeje s úhlopříčkou 8,8 centimetru lze přiřadit různé nastavení, jako například funkci detekce pouze obličeje AF, korekci protisvětla nebo režim priority vyvážení bílé. Hledáček s úhlopříčkou 0,61 centimetru (Colour Viewfinder) poskytuje 100procentní pokrytí sledované scény, což ocení zejména ti, kteří natáčejí především v exteriérech nebo v horších světelných podmínkách.

S podporou funkcí záznamu na karty ve dvou slotech a Relay Recording mohou uživatelé nahrávat filmy ve stejné chvíli na dvě paměťové karty[i] nebo bez přerušení přepnout ukládání z interní 32gigabajtové paměti na jednu kartu a posléze na druhou. Videoklipy lze kopírovat po nahrání z jedné karty na druhou.

Sdílejte svá videa

Sdílení pořízených záznamů nebylo na videokameře LEGRIA HF G25 nikdy jednodušší. Konverzi na méně náročné datové formáty je podporována přímo v přístroji. Připravené snímky lze odeslat na stránky určené pro on-line sdílení videa prostřednictvím počítačové aplikace Canon Easy Web Upload nebo přímo z kamery s pomocí bezdrátové karty Eye-Fi[ii].

LEGRIA HF G25 - hlavní charakteristika

  • Objektiv Canon HD Video
  • Pokročilý obrazový čip Canon HD CMOS PRO
  • Plná manuální kontrola
  • Optická stabilizace Intelligent IS
  • Funkce Audio Scene Select
  • Dotykový LCD displej s úhlopříčkou 8,8 cm
  • Funkce Instant AF; detekce obličeje
  • Ochranná sluneční clona/krytka
  • Interní paměť s kapacitou 32 GB
  • Dva sloty pro paměťové karty SDXC[i]Podporované format pamě´tových karet SDXC, SDHC, SD

[ii] Není garantována podpora funkcí karty Eye-Fi (včetně bezdrátového přenosu). V případě problem kontaktujte výrobce karty Eye-Fi. Mějte na paměti, že v mnoha zemích a regionech je pro provoz karet Eye-Fi poždanováno povolení. Bez něj není použití karty dovoleno. Pro objasnění možností provozu karty v dané lokalitě prosím kontaktujte jejího výrobce.

Témata článku: Tiskové zprávy


Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo natočil téměř osm desítek celovečerních filmů. Vybrali jsme z nich ty nejlepší. Vycházeli jsme z mnoha žebříčků, hodnocení a přidali i trochu vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Recenze televizoru Samsung QE65QN95A. Nejvyšší 4K model s MiniLED podsvícením je výborný

Recenze televizoru Samsung QE65QN95A. Nejvyšší 4K model s MiniLED podsvícením je výborný

Do redakce připlul kapitální kousek. Vlajková loď Samsungu v rámci 4K/UHD LCD televizorů vylepšená o mini LED podsvícení. O tomto modelu sám výrobce píše jako o jeho „nejvýkonnějším 4K televizoru“. A co napíšeme my?

Alexandr Bray
miniLEDRecenzeTestLCD a LEDSamsungTestyTelevizory
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Redakční výběr: 23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek pod stromeček

Redakční výběr: 23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy a seriály s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, jejichž hlavní hrdinové jsou astronauti, nebo se jinak věnují průzkumu vesmíru. Snažili jsme se vyhnout nerealistickému sci-fi, některé snímky na pomezí této kategorie jsme ale nakonec do výběru zařadili.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
12 vánočních tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

12 vánočních tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory