Výkonnější Apple TV 4K dostane čip A15 Bionic a přidává HDR10+. Bude ve dvou verzích

18. října 2022
TWEET SDÍLET
Společnost Apple dnes představila novou Apple TV 4K 2022. Dostala především nový, výkonnější čip A15 Bionic. Bude se prodávat ve dvou konfiguracích s rozdílnou cenou.

Hlavní upgrade, který nová Apple TV 4K dostala, je čip A15 Bionic. Ten má mít dle výrobce až o 50 % vyšší výkon než předchozí generace A12. Vyšší výkon GPU by měli zase ocenit hráči, Apple slibuje až o 30 % vyšší výkon a tím pádem plynulejší hraní her. Nový čip A15 Bionic je ale zároveň úspornější – spotřeba má být proti předchůdci o 30 % procent nižší a díky vyšší účinnosti není podle Apple potřeba aktivní chlazení, vystačí si tedy s pasivním.

Klepněte pro větší obrázek

Nová Apple TV 4K se bude prodávat ve dvou verzích. Levnější Apple TV 4K s 64GB úložištěm nabídne připojení pouze bezdrátové přes Wi‑Fi 6 (802.11ax) s technologií MIMO 2×2. Dražší verze Apple TV 4K bude už mít úložiště 128 GB a pro připojení k síti kromě Wi-Fi lze využít i kabel, neboť nebude chybět gigabitový Ethernet pro rychlé připojení k síti a streamování, ale ani síťový protokol Thread pro chytrou domácnost.

Klepněte pro větší obrázek
Apple TV 4K 2022 v levnější verzi nebude mít Ethernet, pouze Wi-Fi

Apple TV 4K 2022 také vylepšil podporu HDR formátů, k Dolby Vision a HDR10 se nyní přidává HDR10+ (využívá ho především Amazon Prime Video). Zařízení je samozřejmě vybavené konektorem HDMI 2.1 s eARC (pro Dolby Atmos), podporováno je rozlišení 4K/60P. Nabízí také Bluetooth 5.0. Dálkový ovladač se na první pohled nezměnil, design je stejný, nový model má ale pro nabíjení místo Lightningu nyní USB-C.

Nová Apple TV 4K s dálkovým ovladačem má základní cenu 4 190 Kč za 65GB verzi, s Ethernetem a 126GB pak bude stát 4 790 Kč. K Apple TV dostane kupující přístup k službě Apple TV+ na tři měsíce zdarma.

Zdroj: Apple

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, eARC, HD přehrávače, Dolby Vision, Apple TV+, Apple TV, Dolby Vison, Apple TV na Heureka.cz