Výročí: stý Blu-ray disk pro dospělé od DP

25. března 2009
TWEET SDÍLET

Úsměvné výročí oslavila filmová společnost Digital Playground, kdy ohlášením posledního Blu-ray titulu právě dosáhli čísla 100. Novinka má název Bad Girls a vyjde 31. března. Digital Playground vyrábí filmy pro dospělé. Zde je třeba vzpomenout také začátky výroby filmů ve vysokém rozlišení pro dospělé, kdy Sony nechtěla, aby tyhle filmy vycházely na Blu-ray médiích, a tak začaly vycházet na HD DVD. A nyní, po dvou letech, se slaví stý titul.

Proč to stojí za zmínku? Paradoxem právě je, že se kvůli neochotě společnosti Sony poskytnout Blu-ray na filmy pro dospělé předpovídala její prohra ve válce formátů, neboť u VHS to tak bylo. U HD formátu to ale nemělo stejný dopad jako ve válce analogových formátů koncem minulého tisíciletí, kde šlo údajně o rozhodující důvod, proč právě VHS nad Beta zvítězilo. Kvalita obrazu či zvuku s tím skutečně neměla co do činění. Výrobci filmů pro dospělé se ovšem do HD videa hned moc nehrnuli. Důvod? Prý příliš vysoká kvalita obrazu, což je pro tento žánr někdy spíše nevhodné…

To, že Digital Playground vydal svůj stý titul je důkazem, že zákazníci BD formát již zcela přijali. Podle údajů filmové společnosti má DP 25% podíl na trhu s Blu-ray filmy pro dospělé.

Klepněte pro větší obrázek 

Zdroj: i4u