Výročí: stý Blu-ray disk pro dospělé od DP

25. března 2009
TWEET SDÍLET

Úsměvné výročí oslavila filmová společnost Digital Playground, kdy ohlášením posledního Blu-ray titulu právě dosáhli čísla 100. Novinka má název Bad Girls a vyjde 31. března. Digital Playground vyrábí filmy pro dospělé. Zde je třeba vzpomenout také začátky výroby filmů ve vysokém rozlišení pro dospělé, kdy Sony nechtěla, aby tyhle filmy vycházely na Blu-ray médiích, a tak začaly vycházet na HD DVD. A nyní, po dvou letech, se slaví stý titul.

Proč to stojí za zmínku? Paradoxem právě je, že se kvůli neochotě společnosti Sony poskytnout Blu-ray na filmy pro dospělé předpovídala její prohra ve válce formátů, neboť u VHS to tak bylo. U HD formátu to ale nemělo stejný dopad jako ve válce analogových formátů koncem minulého tisíciletí, kde šlo údajně o rozhodující důvod, proč právě VHS nad Beta zvítězilo. Kvalita obrazu či zvuku s tím skutečně neměla co do činění. Výrobci filmů pro dospělé se ovšem do HD videa hned moc nehrnuli. Důvod? Prý příliš vysoká kvalita obrazu, což je pro tento žánr někdy spíše nevhodné…

To, že Digital Playground vydal svůj stý titul je důkazem, že zákazníci BD formát již zcela přijali. Podle údajů filmové společnosti má DP 25% podíl na trhu s Blu-ray filmy pro dospělé.

Klepněte pro větší obrázek 

Zdroj: i4u

Určitě si přečtěte

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech