Martin Galli (gallic)
1. ledna 2023 • 19:21

Osobně jsem tento projektor měl v hledáčku jak prvni tak i druhou verzi. Bohužel ani druha verze nemá jednu zásadní funkci kterou jsem vyžadoval a to upravu velikostí obrazu podle projekční plochy v mém případě plátna. Pokud budete o tomto projetoru uvažovat a nemáte jinou možnost než doma projetor umístit jinak než na určitou vzdálenost od projekční plochy (nemožnost projetor celý fyzický oddálit nebo přiblížit k projekční ploše s fixními rozměry) je třeba stím před koupí počítat. Proto jsem pořídil raději Xgimi Halo+ který má lepší svítivost, výkonnější HW pro Adroid TV nebo možnost provozu na vestavěnou baterií. A aspoň pro mě zásadní funkce jako automatickou úpravu lichoběžníkového zkreslení jak v horizontální tak vertikální rovině dále funkce zoomu nebo automatické/manuální upravu rohu obrazu přesně na velikost projekční plochy. Divím že se tu na živě.cz tento projetor ještě neobjevil a to ani jeho první verze.

Mau23
26. května 2021 • 11:15

Pecka, to vypadá zajímavě https://avmania.zive.cz...

Lukas
25. května 2021 • 0:17

At hledám, jak hledám, sehnat prodejce co ma "verzi 2" s tlacitkem netflix u nas snad nejde. Muzete mi poradit kde bych ho mohl sehnat? Predem diky

Jiří Sova
5. května 2021 • 23:19

Jak fungují levnější projektory, které se prodávají okolo 3 tisíc? Má to normálně kvalitní obraz?

honcka
6. května 2021 • 7:01

Záleží co u u vás kvalitní měl jsem projektor za 20 teď mám za 100 a posun v kvalitě obrazu je neskutečný

BobaX
5. května 2021 • 10:02

Mě to přijde drahé. Ty fičury bych si odpustil, ale jestli si to najde zákazníka, tak proč ne.

Jiří Adámek
4. května 2021 • 18:54

Po pravdě mě zaráží, jak ve všech recenzích tento projektor vychvalují, zatímco uživatelé s ním mají problémy. Především se jedná o rozostření obrazu při zahřátí přístroje, kdy se rozpínají plastové materiály a způsobí posun čočky. Je nutné pak manuálně přeostřovat, protože projektor to sám neupraví. Taky nelze provést korekci na horizontální úrovni.Tyto neduhy vyřešil projektor druhé verze s mírně slabší světelností, který je nějakou dobu v prodeji v zahraničí, bohužel zatím jen čínská verze s neplnohodnotným android TV. Doporučuji počkat a sledovat trh, zda se objeví globální verze. Cenově jsou obě generace na stejné úrovni.Spíš mě zaráží,že projektor starý pomalu dva roky recenzujete a doporučujete až teď.

Gaspadlo
6. května 2021 • 7:29

Mám ho skoro druhým rokem a pořád nelituju.Koukat se na to dá i během dne, se zataženými záclony a otravný problém s rozostřením po zahřátí jde kompenzovat tak, že prostě zařízení zapnu o ~20 min dříve a nechám (po rozostření a ustálení už zůstane) - navíc se rozostřuje "doleva" - takže i bez čekání tam soupnete trochu rozmazaný obraz za "sweet spot" - po 10 min se to trochu rozmaže, zase zaostříte "doprava" za sweet spot a v 20 min už prakticky drží ostře...Jako za 9k z Ali to beru jako luxusní kup. (Cena se za 2 roky prakticky nehla)

Peter
4. května 2021 • 10:55

Dobry den, pozeral som sa na standardny projektor a ma 3500 ANSI lm. Je 500 naozaj dostatocne?
Doma pre pohodlne sledovanie musim miestost zatemnit a prave tato hodnota ma od tohto projektoru odradila...

Milan
4. května 2021 • 11:32

500ANSI nie je vela le da sa pri zatiahnutých žaluziach alebo zavesoch v pohode pozerat samozrejme čim váčšia tma tým kvalitnejši obraz( ale to je u každeho projektora ak nemaš špecialne platno a cena toho platna može byt aj 2000euro) tu je odkaz na jedneho chalanka zo Slovenska tam to testoval tak ak chceš popozeraj https://www.youtube.com/watch...
Inak všade ho celkom chvalia aj čo som pozeral ruske videa, ak ho zoženieš do 400 euro tak je to dobra kupa. ja lutujem že som ho nekupil, mám teraz LG PH450g ultra kratkofokusný som s nim spokojny ale je len HD rozlišenie. bral som to koli miestu hlavne 30cm od steny da obraz 100", pri týchto nižšie svetelných projektoroch je ale dobre mat bud kvalitnu stenu alebo platno, popripade vysoko odrazove platno ak by si chcel pozerat cez den.

Tomáš Holčík
4. května 2021 • 14:17 • videoeditor

Čím víc filmový projektor, tím mívá menší jas (a také hlučnost). 3500 ANSI lm je už spíše ve sféře prezentačních projektorů pro jasnější místnosti, kde bude i vyšší hluk chlazení.
Pokud projektor promítá na bílou stěnu, logicky bude bílá stěna odpovídat černé barvě v obrazu. Proto každé zatemnění pomůže, případně se pořizují tmavá plátna. Při ceně tohoto projektoru je to ale zbytečná investice, počítá se s v lepším případě s promítáním na stěnu.Zde ten jas není průšvih, nicméně pokud jde do místnosti přímé světlo, sledování spíš protrpíte. Večer ale pak už nebudete mít pocit, že jste si měli koupit jasnější projektor. Přes den tedy TV, večer projektor.

honcka
6. května 2021 • 6:59

Stejně mi to přijde málo mám lcos JVC(víc filmový projektor se snad ani nedělá) a při optimálním nastavení a úplném zatmění (včetně upravené mistnosti kvůli parazitním odrazům od stropu a stěn) na 100" dává cca 900lm, když jsem ho stáhl níž, tak obraz byl vždy horší

radon
4. května 2021 • 9:18

vypadá to fajn, pár let jsem používal LG projektor s obdobnými parametry (akorát jen HD Ready) a při částečně sklopených žaluziích se na to dalo koukat i přes den. A v noci jsem stahoval jas na 300 lm kvůli hluku větráku.
Akorát doba pokročila a dnes bych něco takového bral jen v provedení s krátkou projekcí, už nechci kvůli promítání tahat kabely po celém bytě.

Určitě si přečtěte

Články odjinud