7
Fotogalerie

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic: levná zcela bezdrátová konkurence pro Apple

Nedávno Xiaomi představilo svoji novinku, zcela bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Jde o levnějších sourozence modelu Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2, kdy Basic nemá ANC, tedy aktivní potlačení hluku.

Po designové stránce jde o levnou konkurenci sluchátek Apple AirPods, čemuž odpovídá i typicky bílé provedení těchto True Wirelles sluchátek. Podobnost ale není jen ve vzhledu, Xiaomi má dotekové ovládání, nebo párování po otevření pouzdra (což ale funguje jen s telefony Xiaomi).

index-4-1.jpg

Sluchátka jsou osazena velkým 14,2mm měničem, který dle Xiaomi slibuje "jasné výšky, bohaté středy a úderné basy". Dvojice mikrofonů je vybavena potlačením okolního hluku při telefonních hovorech, nechybí ale ani detekce usazení v uchu, takže sluchátka automaticky přestanou přehrávat hudbu, když je vyjmete. 

Pro nabíjení slouží USB-C, samotná sluchátka zvládnou 5 hodin přehrávání hudby, pouzdro přidává energii na dalších 15 hodin, celkově tedy slibují 20 hodin. Nabíjení pak trvá 1,5 hodiny. Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth 5.0, kodeky jsou zde AAC a SBC. A cena v ČR? 1 200 Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud