XPC Shuttle: nejen Blu-ray a HD DVD přehrávač

12. dubna 2008
TWEET SDÍLET

Chcete si pořídit multimediální PC nejen pro přehrávaní filmů ve vysokém rozlišení do obývacího pokoje a připojit ho k vašemu novému plochému televizoru? Pro jedince, kteří si podobný systém nechtějí stavět doma, je například určena nabídka společnosti Shuttle.

Společnost začala nabízet dle svých slov první HD kompatibilní mini-PC systém postavený na procesoru AMD. V malé skříni naleznete dvoujádrový AMD procesor Athlon 64 X2 4200+, 2GB paměti DDR2-667, grafická karta je použita ATI Radeon HD 3450 256MB. To zajistí plynulé přehrávání Blu-ray a HD DVD filmů ve vysokém rozlišení. HDMI výstup je řešen přes DVI-HDMI adaptér, multimediálnímu počítači nechybí univerzální čtečka karet 25-1, Ethernet, FireWire, a samozřejmě i USB/eSATA porty. Pevný SATA disk může mít kapacitu až 1 000 GB.

V konfigurovatelném systému můžete mít i duální DVB-T a analogový tuner – lze tak využít i Time-Shift funkci pro případné jednoduché nahrávání televizního vysílání. 7.1 kanálový audiovýstup je samozřejmostí, digitální výstup je volitelný. K XPC Shuttle samozřejmě dostanete také běžné dálkové ovládání. Cena v základním provedení je 1091 Euro (27 300 Kč).

Klepněte pro větší obrázek