Yamaha MusicCast Bar 400: soundbar na hudbu i na filmy s DTS Virtual X

20. října 2020
TWEET SDÍLET

Soundbary Yamaha patří mezi špičku, nejinak tomu je u novinky Yamaha MusicCast Bar 400, který se také prodává po názvem Yamaha YAS-408. Tento však není zaměřen jen na filmy, ale jak jeden z názvů napovídá, tak má být nedílnou součástí i poslechu hudby v domácnosti. 

Základem je MusicCast multi-room technologie, která nejen zajišťuje přímé streamování hudby, ale také integraci do multi-roomu. Lze tak streamovat služby Spotify, Tidal, Pandora, Dezzer, Amazon music a další. Stejně tak podporuje hlasové asistenty Amazon Alexa a Google Assistant, ovládat přístroj lze také hlasem. Kromě toho lze samozřejmě využít Bluetooth, ale také AirPlay 2. 

Co se filmového zvuku týče, udávaný výkon je 200 W (100 W soundbar + 100 W subwoofer). Centrální jednotka je osazena čtveřicí 4,6 cm širokopásmových měničů, dvojicí 2,5 cm výškových měničů, o basy se stará v bezdrátovém subwooferu 16 cm měnič. Yamaha nabízí virtuální 3D zvuk DTS Virtual X, ale také Dolby Digital a Dolby Pro Logic II. U zvukových formátů podporuje Hi-Res Audio, přehraje MP3, ALAC, FLAC, WAV či AIFF až do kvality 192 kHz/24bit.

Pro připojení slouží HDMi vstup i výstup (kompatibilní s 4K HDR), či digitální optický vstup. Analogový vstup však nechybí také.  První recenze chválí zvuk jak u filmů, tak u hudby, taktéž celkovou výbavu, upozorňují však na nutnost pečlivého umístění subwooferu. Zajímavostí je možnost bezdrátově připojit zadní bedny pro lepší vykreslení prostorového zvuku a zadního kanálu.

Yamaha MusicCast Bar 400 oficiálně stojí 18 990 Kč.

Zdroj: Yamaha 

Témata článku: Reproduktory, Soundbary, Domácí kino, DTS:X, Yamaha


Týden Živě: Čipy nejsou a jen tak nebudou. Chybí i další suroviny

Týden Živě: Čipy nejsou a jen tak nebudou. Chybí i další suroviny

** Škoda Auto opět varuje, že utlumí výrobu ** Spočítali jsme , kolik používáte doplňků v prohlížeči ** Sledujte souhrn událostí končícího týdne

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo
Dalším přírůstkem do žánru battle royale není hra, ale interaktivní hraný film

Dalším přírůstkem do žánru battle royale není hra, ale interaktivní hraný film

Battle royale rozhodně neumírá. Ba naopak.

Michal Maliarov
Battle RoyaleSteam
Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Hmotnost pod 12 kg je u běžných kol považována za skvělou, u elektrokol pak patří do říše snů. Těch zajímavostí je však na Eeyo 1s ještě více, rovnou ale upozorním, že není pro každého.

Jiří Kuruc
ElektromobilitaCyklistikaTesty