9
Fotogalerie

Yamaha MusicCast Bar 400: soundbar na hudbu i na filmy s DTS Virtual X

Soundbary Yamaha patří mezi špičku, nejinak tomu je u novinky Yamaha MusicCast Bar 400, který se také prodává po názvem Yamaha YAS-408. Tento však není zaměřen jen na filmy, ale jak jeden z názvů napovídá, tak má být nedílnou součástí i poslechu hudby v domácnosti. 

Základem je MusicCast multi-room technologie, která nejen zajišťuje přímé streamování hudby, ale také integraci do multi-roomu. Lze tak streamovat služby Spotify, Tidal, Pandora, Dezzer, Amazon music a další. Stejně tak podporuje hlasové asistenty Amazon Alexa a Google Assistant, ovládat přístroj lze také hlasem. Kromě toho lze samozřejmě využít Bluetooth, ale také AirPlay 2. 

Co se filmového zvuku týče, udávaný výkon je 200 W (100 W soundbar + 100 W subwoofer). Centrální jednotka je osazena čtveřicí 4,6 cm širokopásmových měničů, dvojicí 2,5 cm výškových měničů, o basy se stará v bezdrátovém subwooferu 16 cm měnič. Yamaha nabízí virtuální 3D zvuk DTS Virtual X, ale také Dolby Digital a Dolby Pro Logic II. U zvukových formátů podporuje Hi-Res Audio, přehraje MP3, ALAC, FLAC, WAV či AIFF až do kvality 192 kHz/24bit.

Pro připojení slouží HDMi vstup i výstup (kompatibilní s 4K HDR), či digitální optický vstup. Analogový vstup však nechybí také.  První recenze chválí zvuk jak u filmů, tak u hudby, taktéž celkovou výbavu, upozorňují však na nutnost pečlivého umístění subwooferu. Zajímavostí je možnost bezdrátově připojit zadní bedny pro lepší vykreslení prostorového zvuku a zadního kanálu.

Yamaha MusicCast Bar 400 oficiálně stojí 18 990 Kč.

Zdroj: Yamaha 

Určitě si přečtěte

Články odjinud