Yamaha SR-C20A: nový malý soundbar s integrovaným subwooferem míří i na hráče

18. srpna 2020
TWEET SDÍLET

Japonská Yamaha vyrábí skvělé soundbary a je v podstatě firmou, která "zvukový projektor" před několika lety vymyslela. Kromě dražších a skvělých soundbarů nyní rozšiřuje svoji nabídku o levnější a menší modely. Ty jsou vhodné k menším televizorům, ale také k monitorům – zkrátka všude tam, kde chcete lepší zvuk, ale stačí menší výkon. A samozřejmě zaplatíte i méně peněz.

Klepněte pro větší obrázek

Novinka Yamaha SR-C20A má integrovaný subwoofer, není zde tedy externí velká "hrombedna". Basový 3" měnič je na horní straně, další pasivní zářič basy dále posiluje, Yamaha slibuje "překvapivě hluboké basy", uváděný výkon subwooferu je 60 W. Dva přední 1,8" měniče pak mají výkon 2x 20 W. Celkově Yamaha slibuje výkon 100 W. 

Pro připojení slouží HDMI ARC konektor (pro připojení TV) a dva optické vstupy (pro počítač či herní konzoli), případně jeden analogový vstup. Nebo lze využít bezdrátové připojení přes Bluetooth 5.0 s kodeky AAC a SBC. 

Klepněte pro větší obrázek

Co se formátu zvuku týče, tak je zde Dolby Digital a Dolby Pro Logic II, o prostorový zvuk se stará Dolby Audio, na výběr je ze čtyř surround režimů – Stereo, Standard, Movie, Game. K dispozici je ještě posílení basů Bass Extension a technologie Clear Voice pro čisté a jasné dialogy.

Rozměry jsou relativně malé, šířka 60 cm a výška 6,4 cm, hmotnost 1,8 kg dokazuje, že jde skutečně o malý a kompaktní soundbar. 

Yamaha SR-C20A v Anglii oficiálně stojí 219 liber, což znamená, že by nový soundbar měl u nás stát kolem 6 000 Kč. 

Zdroj: Yamahaavforums.com

Témata článku: Domácí kino, Reproduktory, Soundbary, Yamaha


40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Upírské battle royale Bloodhunt dorazí na PlayStation 5 do konce letošního roku

Upírské battle royale Bloodhunt dorazí na PlayStation 5 do konce letošního roku

Do nového přírůstku univerza Vampire The Masquerade se už můžete pustit v předběžném přístupu na PC. Ještě do konce roku by měl dorazit na další platformy.

Martin Nahodil
Vampire The Masquerade: BloodhuntOznámení
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály