9
Fotogalerie

Yamaha SR-C20A: nový malý soundbar s integrovaným subwooferem míří i na hráče

Japonská Yamaha vyrábí skvělé soundbary a je v podstatě firmou, která "zvukový projektor" před několika lety vymyslela. Kromě dražších a skvělých soundbarů nyní rozšiřuje svoji nabídku o levnější a menší modely. Ty jsou vhodné k menším televizorům, ale také k monitorům – zkrátka všude tam, kde chcete lepší zvuk, ale stačí menší výkon. A samozřejmě zaplatíte i méně peněz.

CAUD154071_C20-3c_582fc840fd8f2fe08577d6ede8eab8ad.jpg

Novinka Yamaha SR-C20A má integrovaný subwoofer, není zde tedy externí velká "hrombedna". Basový 3" měnič je na horní straně, další pasivní zářič basy dále posiluje, Yamaha slibuje "překvapivě hluboké basy", uváděný výkon subwooferu je 60 W. Dva přední 1,8" měniče pak mají výkon 2x 20 W. Celkově Yamaha slibuje výkon 100 W. 

Pro připojení slouží HDMI ARC konektor (pro připojení TV) a dva optické vstupy (pro počítač či herní konzoli), případně jeden analogový vstup. Nebo lze využít bezdrátové připojení přes Bluetooth 5.0 s kodeky AAC a SBC. 

image.jpg

Co se formátu zvuku týče, tak je zde Dolby Digital a Dolby Pro Logic II, o prostorový zvuk se stará Dolby Audio, na výběr je ze čtyř surround režimů – Stereo, Standard, Movie, Game. K dispozici je ještě posílení basů Bass Extension a technologie Clear Voice pro čisté a jasné dialogy.

Rozměry jsou relativně malé, šířka 60 cm a výška 6,4 cm, hmotnost 1,8 kg dokazuje, že jde skutečně o malý a kompaktní soundbar. 

Yamaha SR-C20A v Anglii oficiálně stojí 219 liber, což znamená, že by nový soundbar měl u nás stát kolem 6 000 Kč. 

Zdroj: Yamahaavforums.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud