Jaro
18. července 2009 • 7:06

Zdravim p. Janoska, ak ste uz mal na usiach S HD800, zaujal by ma vas nazor na ne, hlavne v porovnani s K701.

Petr Janošek
18. července 2009 • 19:04

Dobrý den Jaro, sluchátka Hd 800 jsem dosud na uších neměl. Po pravdě, měl jsem příležitost, ale odmítnul jsem ji. Vím moc dobře, jak špatně se vrací k něčemu horšímu. A dovolit si je bohužel nemůžu, takže jsem neriskoval... Jistou představu si ale člověk může udělat z recenzí (např. ve Stereophilu). RonniesRecenzi na samotný Denon DCD-2000AE nechystám. Nejsem hifista, netrápí mě, jak hrají přehrávače jiných značek nebo zda bych s nimi mohl ušetřit a získat stejnou kvalitu za méně peněz. Nemám proto v úmyslu "proposlouchat" jiné přehrávače a srovnávat je s DCD-2000AE. A bez toho, jak jistě uznáte, by recenze neměla smysl.
Má zkušenost je ta, že Denon je v cd režimu velmi slušný stroj, hodně mu v tom pomohly síťové kabely. Přesto sacd je o dost lepší, tam to hraje k mé plné spokojenosti. V hodnocení je přitom pro mě rozhodující dojem, který se ustálí při pravidelném dlouhodobém poslechu (a věřte mi, jsem docela náročný.;-)).

ronnies
17. července 2009 • 22:02

Vďaka za pekné/konečne/ čítanie.
Mohli by ste spraviť recenziu na Denon DCD-2000AE.

MartySE
17. července 2009 • 16:38

"Obyčejně neobyčejné lidi, kteří své časové a finanční prostředky věnovaly..." Malá pravopisná hnidka na jinak velmi inspirativním rozhovoru, který mne asi v dlouhodobém horizontu bude stát dalších pár tisíc kč...

Jiří Rokoský
18. července 2009 • 11:14

Fuj. To vzniká vždy přepisem věty a pak tím, že to člověk po sobě pořádně nezkontroluje. Opraveno.

marty63
17. července 2009 • 13:15

Parádní rozhovor. Ještě by to chtělo zkusit zrecenzovat sluchátkový zesilovač SPL Phonitor
http://www.hudebniraj.cz/ozvucovaci-technika/sluchatka/hifi-sluchatka/spl-phonitor.
Sice profi výbavy, ale možností nastavení crossfeedu je víc (speaker angle, centre level). Nezkusíš Jirko to nějak zařídit? :-))

Petr Janošek
17. července 2009 • 13:33

Je to určitě vysoce kvalitní přístroj. Jenže za 1) těch víc nastavení je podle mě nevýhoda. To byste opravdu při poslechu chtěl stále laborovat s tím, co je nejlepší?
2) Recenze na Phonitor je v polském High-Fidelity (http://www.highfidelity.pl/artykuly/0812/spl.html). Zesilovač super, ale tu korekci považuje W. Pacula za krok zpět. To rozhodně o korekci Zamy říct nemůžu, tam je to naopak.
Měl jsem z té recenze ten dojem, že Phonitor je dělaný spíš pro zvukaře, aby mohli pracovat s nahrávkami i přes sluchátka (samozřejmě včetně posouzení prostoru) a pohrát sis tím dle potřeby. Zato Zama je zaměřená výhradně na co nejvěrnější reprodukci: i proto je nastavení processingu jen jedno: ideální kompromis mezi protorovostí a linearitou zesilovače.

marty63
17. července 2009 • 20:44

Petře, díky moc za odpověď. Cizí recenze jsem samozřejmě četl, ale myslel jsem, že by bylo dobré to zrecenzovat i u nás. Jinak s tím laborováním - oni mají v manuálu doporučená nastavení, a ty to jen jemně doladíš. Mimochodem, co si myslíš o sluchátkovém výstupu CD Denon DCD S10 II? Měl jsi to možnost slyšet? Jinak přeju maximum radosti z muziky.

Petr Janošek
17. července 2009 • 21:29

Ahoj, s tím nastavením jsem to nevěděl. Ono samozřejmě jediné co můžu říct je to, že se Zamou jsem spokojený natolik, že se nedívám jinde a že W. Pacula tu korekci Phonitoru nehodnotil úplně příznivě. Jestli jsem se v hi-fi něco naučil, tak je to nebrát vůbec v potaz názory lidí, kteří věří, myslí, předpokládají atd., ale veškerá vlastní zkušenost žádná. Takže i mě ber prosím s velkou rezervou, třeba by se nám Phonitor pozdával (i když pan Pacula ví co píše).
Myslím, že korekci Zamy lze přirovnat k sluch. procesoru Pawel Acoustics Hpa-1 (recenze jsou na stránkách výrobce, ale v němčině, což není má silná stránka). Řešení Dana Zajíce by mělo být ale ještě propracovanější.
Co se týče toho Denonu, neslyšel jsem jej, takže nevím. Ale holt tam nebude ta korekce... Matně si ale vzpomínám, že jsem v recenzi tohoto přehrávače na Audiphile Meeting Point četl, že ten výstup je velmi slušný (nevím už jistě).

Zdeněk
18. července 2009 • 6:55

Opravdu zajímavé hodnocení zesilovače Phonitor od majitele zesilovače Zama. Vezmeme-li dostupné recenze tak zjistíme ze na straně zesilovače Phonitor se nám sejde docela slušný zástup od recenzí zaměřených od profi audio až po hi-fi. Recenze na zesilovač Zama ovšem neexistují a vyskytují se pouze uživatelské názory. Respektive je tu jedna v časopise Stereo & Video který ovšem má hodnověrnost rovnou nule a jedná se spíše o inzertní reklamní plátek za který platí čtenáři. Bohužel i z “recenze“ je to poznat. Pokud jde o uživatelské názory tak Phonitor má uživatele po celém světě a všichni se shodují na tom že se jedná o špičkový zesilovač který je výborně mechanicky proveden. Naprostá většina majitelů se shoduje že podání funkce crossfeed je výborné a jen naprosté minimum uživatelů preferuje raději možnost tuto funkci vypnout. Naopak u zesilovače Zama nejenže je počet majitelů značně omezen ale i odezva je dost zvláštní. O mechanickém provedení se nemluví, nedostatky se žádné neuvádějí nebo se přímo vydávají za výhody – například nemožnost vypnou funkci crossfeed aby se dal porovnat její přínos. Uživatelé nebo spíše lidé kteří si zesilovač pouze poslechli už tak nadšení nejsou. Objevují se nedostatky v mechanickém provedení a i zvuková stránka není najednou bezchybná. Funkce crossfeed se sice líbí ale bez možnosti jejího vypnutí nebo alespoň srovnání s jiným produktem to bohužel je pouze o pocitech nikoliv o důkladném poslechovém srovnání mezi různými výrobky.
Jako ideální příklad majitele sluchátkového zesilovače Zama považuji právě Petra Jamoška. Crossfeed funkci považuje za zásadní vlastnost zesilovače Zama ale přitom mu nevadí že nejde vypnou aby si mohl porovnat její přínos. Prostě to funguje a dál není třeba pátrat. Škoda že se tak nechová třeba i ke kabelům. Zásadní funkce zesilovače testování a porovnávání nepotřebuje ale signálový kabel ten bylo třeba pečlivě vybírat. Síťový kabel taktéž. Dle vlastních slov to je „ohromný přínos“. Tedy klasický hifista (myšleno jako urážka), čím důležitější věc tím méně pozornosti se jí věnuje a naopak s klesající důležitostí strmě rostou “investované“ peníze a čas.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Petr Janošek
18. července 2009 • 18:46

Zdeňku, co Vám mám na to říct. Je velmi jednoduché upravit si názory druhého tak, aby se daly snadno zkritizovat, příp. vyložit jako hloupost...

marty63
18. července 2009 • 21:18

S těma recenzema je to tak, že Phonitor je sériově vyráběný model kdežto ZAMA je na zakázku. A jak psal Dan Zajíc ty zesilovač jeho firmu neživí. Takže ani na propagaci nevynakládá nijak velké prostředky. A už vůbec nevím, proč jste se do Petra tak navezl. Pokud se mu zvuk líbí, proč ne. Svědčí to o vaší značné netolerantnosti.

Marek
21. července 2009 • 10:44

Jedna věc je víc než zarážející. Jestliže je to tak geniální jak autor tvrdí, proč se výrobce Hi-endových sluchátkových zesilovačů už dávno neorientovali tímto směrem? A jak by dopadl Zama např. v porovnání s např. s Benchmarkem? Osobně to vnímám pouze jako slepou kolej Hi-fi a snahu jisté firmy udělat líbivější zvuk.

Kocmeister
21. července 2009 • 11:23

Nevím jak chcete srovnávat Benchmark a Zamu. Vždyť jsou to úplně odlišné produkty. DAC s kompromisním ampem a pokročilý sluchátkáč s binaurální korekcí.

Petr Janošek
21. července 2009 • 11:47

Nikde netvrdím, že je to geniální. Jen je to v mnohém podstatně lepší než bez korekce. Processing také není snadná věc, pokusy jiných firem nebyly zdaleka tak účinné. A např. skvělý sluch. procesor Pawel Acoustics stojí 44 500 kč.
Líbivější zvuk to není, ale o tom byste se musel přesvědčit sám. Předpokladů, vír a dohadů je v hi-fi spousta... Doporučuju místo nich raději vlastní zkušenost.

Kuba4
17. července 2009 • 7:52

701čky od AKG nepochybně velmi dobře rozlišují nahrávky a ukazují jejich zvukovou pravdu. Posluchač dříve či později dojde k závěru, že většina nahrávek není zvukově příliš kvalitní. Nabízí se zde možnost mít ještě jedny sluchátka, které jsou diplomatičtější a některé horší (ostřejší, jedovaté na středech, ploché v basových tónech, ...) nahrávky mohou v některých případech dostat do poslouchatelného stavu, např: Sennheiser HD 600. Jak se díváš na toto řešení problému poslechu hudby?

Petr Janošek
17. července 2009 • 8:47

Ahoj Kubo, na takovém řešení určitě něco je. Např. Dan Zajíc (pro ostatní: tvůrce zesilovače Zama) používá kromě K 701 ještě Sennheiser Hd 650 k kabelem Cardas, a to právě na některé méně zdařilé nahrávky.
Pro mě samotného takové řešení není potřeba. Nahrávky klasické hudby bývají sice rozdílné kvality, ale není u nich zvykem něco zdůrazňovat proto, aby lépe zněly na mikrosystémech atd. Charakter reprodukce K 701 mi osobně sedí.
Také ale musím říct, že jsem dosud nenarazil na nahrávku, a to i včetně rocku, metalu atd., která by byla pro mě problematická (i když zase tolik jich nebylo, a nahrávky typického středního proudu jsem nezkoušel- zkusím si něco půjčit). Může to být do jisté míry třeba charakterem reprodukce mého Denonu, ale předpokládám také, že některá negativa, která popisuješ, mohou být zvýrazněna např. horší kvalitou napájení. Záložní zdroj i síťové kabely měly u mě ohromný vliv právě na jemnost, uvolněnost a celkově přirozenost zvuku. Ověřil jsem si to při testování filtru Supra: sluchátka jsem zhodil z uší do minuty, zvuk byl podivně stresující, nepříjemný.

Kocmeister
17. července 2009 • 11:06

Taky jsem uvažoval, že bych měl dvoje sluchátka. Patlající nabasovaná a pravdivá a přesná. Nakonec jsem se rozhodl mít jednom jedny, ty lepší. A to jsou pro mě taky K701. Třeba HD650 mě někdy skoro až odpuzují a divím se že jsou s AKG srovnávána. HD600 jsou pro mě určitě lepší a taky blíže AKG ve smyslu kvality reprodukce. Ale to je jen jeden z mnoha názorů. Je to o preferencích.

nocom
16. července 2009 • 10:15

Záložním zdrojem je myšleno jako APC k PC? Vždyť to je docela slušnej generátor rušení, ne?

nocom
16. července 2009 • 10:18

Už to vidím... Opti DS 1000B... To asi nebude na úrovni APC k PC... :-)

nocom
16. července 2009 • 10:11

Doškáme se i interview s Mr. Zahoranskym a galaktickými HD800... ? :-D

Jiří Rokoský
16. července 2009 • 10:16

Tak to je velice dobrý námět. Jen si nejsem jist, zdali by ty kosmické odpovědi AVmanie unesla. :-D

eraser_svk
16. července 2009 • 12:14

prihováram sa za interview s Mgr. Záhoranským, to by bolo super čítanie... :-D Jersey posnaž sa prosím :-)

Firestone
16. července 2009 • 9:55

Zdravím,rád bych se seznámil s Vaším názorem na kategorii sluchátek viz. subjekt. Jedná se mně převážně o poslech hudby, tedy ne jako monitory při koncertním vystupování. Dííky za případné informace. Mějte se :)

Bína
16. července 2009 • 10:47

U nás se o nich moc nedozvíš, nikdo je nejspíš nemá. Pro tyhle informace běž na head-fi.
Osobně to beru jako vrchol v IEM, ovšem na doma je pořád asi lepší dobrá sestava s fullsize sluchátky. Ovšem na cestování jsou custom IEM fakt to nejlepší.

Petr Janošek
16. července 2009 • 10:53

Dobrý den,sluchátka tohoto typu jsem zatím neslyšel, takže k tématu nemám bohužel co říct. Pod rukama mi prošly dosud jen Sennheiser Hd 580, 650 a Akg K 701. Ta poslední jsou opravdu vynikající, takže jiné modely ani neřeším.

Jiří Rokoský
16. července 2009 • 11:58

Které modely máš konkrétně na mysli?

Jiří Rokoský
16. července 2009 • 11:59

Otázka směřuje na Firestona. ;-)

Firestone
16. července 2009 • 12:16

Například:Ultimate Ears Super.fi 5 Pro, SHURE SE420, Head-Direct RE1, Etymotic Research ER-6i, SENNHEISER IE 8, Audio-Technica ATH-CK9, DENON AH-C751.

Bína
16. července 2009 • 12:21

Aha, tak ty zná u nás dost lidí, jsem myslel že se ptáš na customy.
Co tě o nich zajímá?

Jiří Rokoský
16. července 2009 • 12:27

Výše zmiňované modely jsou na poslech hudby samozřejmě vhodné. Tzn., že nejsou určené pouze pro profesionální monitoring. Mezi jednotlivými typy existují reprodukční rozdíly, takže charakter některých by nemusel vyhovovat, jiná by naopak perfektně posluchači sedla. Porovnání s domácími sluchátky se vždy bude odehrávat v preferencích a subjektivní rovině, přesto si troufám tvrdit, že ani nejvyšší model IEM nedosáhne v domácím prostředí kvalit nejvyšších modelů (souhrnu zvuku, pohodlí, přirozenosti,..) "velkých" circumaurálek.

Firestone
16. července 2009 • 12:27

Customy ne - to je ještě jiná cenová liga.
Jen mě vždycky (výše uvedené typy) zajímaly ve srovnání s nějakými top sluchátky otevřeného typu (třeba něco jako popisované v tomhle článku). Ale obávám se, že je to možná naprosto irelevantní tyhle odlišné konstrukce srovnávat :( Co myslíš/myslíte ostatní?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Jiří Rokoský
16. července 2009 • 12:48

Tak naprosto irelevantní to určitě není, zástupci obou konstrukcí (intraaurální x circumaurální popř. i některé modely supraaurální) slouží k reprodukci zvuku. Srovnávat to tedy lze. Otázka je, jak moc je to smysluplné. Když vezmeme Ultimate Ears triple.fi 10 a např. HD 600 vyskytne se několik názorů. Někteří budou tvrdit, že lepší jsou UE, jiní, že HD 600, další, že to nemá cenu srovnávat, že je to stejné atp. http://avmania.zive.cz/Autori/UE-triplefi-10-vs-Shure-SE530-duel-spuntu/sc-44-sr-1-a-899/default.aspx Takže to záleží vždy na osobních zkušenostech a názorech.

Bína
16. července 2009 • 13:23

Osobně bych řekl, že oboje, jak dobrý špunty, tak i dobrý fullsize jsou skvělý na poslouchání. Spíš vždy vybírej podle financí(nezapomeň, že velká sluchátka se předvádí až s pořádným zdrojem a zesilovačem, zatímco špuntům stačí mp3 přehrávač) a místa kde je budeš používat.

Firestone
17. července 2009 • 12:43

Díky všem za cenné postřehy!

Fireman
16. července 2009 • 9:10

V redakci se trochu asi pomotali obrazky, nektere vedou na uplne jine obrazky, nektere projistotu nejsou "klikaci" vubec. :-P

Jiří Rokoský
16. července 2009 • 9:49

Už je to opraveno. To víte, někdy se vyskytnou nepochopitelné jevy. ;-)

Kocmeister
16. července 2009 • 9:02

Petr mi připomíná mě, akorát ještě nemám pračku a kabely jen RG62 :-) S jeho slovy se úplně ztotožňuji.

Petr Janošek
16. července 2009 • 9:22

Zdravím Vás,
je fajn, že nás sluchátkových nadšenců je víc. Koukněte se kdyžtak sem: "http://www.hifipassion.com/stranky/zalzdroj.php" a sem: "http://www.hifipassion.com/stranky/zama_hpa_1k.php". Třeba najdete inspiraci nebo aspoň nějaké to info.

Kocmeister
16. července 2009 • 9:51

Četl jsem to už dříve, nepopírám že mě to inspiruje.

Bína
16. července 2009 • 10:39

Se chci zeptat, když už máte kvalitní kabely síťové a propojovací, proč už nejsou překabelovaná i sluchátka?

Petr Janošek
16. července 2009 • 12:04

O překabelování sluchátek jsem dosud neuvažoval. Ten původní není špatný, i když vzhledově není adekvátní high-endovému výrobku (vzorem jsou třeba top model Sennheiser, Denon). Taky bych do sluchátek nerad zasahoval, výměna síťového kabelu je přece jen bez rizika. Navíc Akg K 701 mají především skvěle vyvážený zvuk, a já bych nerad riskoval, že to nový kabel změní: nějaké parametry by se mohly zlepšit, ale celkový dojem by mohl být horší.

Jiří Rokoský
16. července 2009 • 12:09

AKG K-701 mají dle mého názoru přívodní kabel zcela dostatečný.

Narcissus
16. července 2009 • 8:58

Já jsem bohužel sluchátkům nikdy nepřivykl. Chtěl jsem je mít doma jako levnější alternativu k "reprobednovému" hifi stejně jako se píše v článku, ale nepovedlo se. Jejich zvuk, nebo spíš způsob podání, mi nevyhovuje, takže musím utrácet za zesilovače a bedniska.

jiři
16. července 2009 • 1:28

skvely članek ja sem syce na to fizické vnímání hudby to znamená čím večí repro tím lépe ale u tohodle sem se opravdu přiučil a nečekal bych že k dobrému poslechu muže hrát roli tolik faktoru :-/

Wimmer-Dahl
16. července 2009 • 7:10

Ještě se tak přiučit trochu češtiny !!!

Určitě si přečtěte

Články odjinud