Zack Snyder's Justice League: první pořádný trailer na režisérskou verzi je tady, Joker se vrací

Že film Justice League (u nás pod názvem Liga spravedlnosti) byl v kinech už v roce 2017, to samozřejmě ví téměř každý. Nicméně mnoho fanoušků nebylo spokojeno. Film totiž během výroby změnil režiséra.

Justice League původně režíroval Zack Snyder, ale film nakonec dodělával Joss Whedon (režisér Avengers), přičemž je obecně známo, že dotáčel spoustu záběrů (a výsledkem byl i slavný Supermanův špatně vymazaný knírek). Původní Snyderova verze byla totiž pro producenty moc temná, lekli se, že u diváků nepochodí, protože to šlo proti zábavnější stylizaci, kterou se vydaly filmy od Marvelu. 

Zack_Snyder's_Justice_League_teaser_poster.png

O režisérské verzi Zacka Snydera se nějaký čas mluvilo, ale původně se tvrdilo, že žádná neexistuje, a tedy že nikdo nikdy nespatří. To se však změnilo s odstartováním nové streamovací služby HBO MAX. Do výroby studio "vrazilo" dalších 70 milionů dolarů a Zack Snyder svoji verzi nakonec vyrobí. 

Zack Snyder však nechal slyšet, že v jeho verzi nebudou použity žádné záběry z dotáček Josse Whedona (a navíc údajně Whedonovu verzi nikdy neviděl). Fakt, že se dočkáme stejného filmu ve dvou verzích bude zajímavý, očekává se, že po uvedení Zack Snyder's Justice League na HBO MAX budou fanoušci (ale i kritici) vášnivě diskutovat, která verze je lepší. Rozhodně už je jasné, že se vrátí i Jared Leto a jeho Joker – ten z verze z roku 2017 zcela zmizel. 

Také je známo, že nová verze bude podstatně delší – film bude mít dvojnásobnou délku, celkem 240 minut (místo původních 120 minut). I kvůli tomu měl původně být film rozdělen na čtyři hodinové díly, to se ale nakonec změnilo – celý film HBO MAX uvolní 18. března. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud