Žádný rozdíl v ceně? 42" OLED televizor LG bude stát stejně, jako jeho větší 48" sourozenec

Žádný rozdíl v ceně? 42" OLED televizor LG bude stát stejně, jako jeho větší 48" sourozenec

Poté, co LG oficiálně na CESu potvrdilo, že v roce 2022 bude mít také v nabídce nejmenší 42" OLED televizor, tak se hned začalo spekulovat, kolik bude novinka stát. Anglický web spustil předběžné objednávky nových OLED televizorů řady C2 ve velikostech 42" a 48". A ceny jsou stejné – 1 399 liber, což je zhruba 40 000 Kč.

Právě řada C2 bude především pro hráče nejzajímavější. Má totiž 100 Hz OLED panel a plnou podporu HDMI 2.1, tedy včetně podpory režimu 4K120P, VRR a kompatibility s NVIDIA G-SYNC. Letošní řada má navíc dostat jasnější EVO OLED panely, ovšem samo LG uvádí, že právě modely 42" a 48" budou mít jak nižší. Jaká bude tedy realita, to se uvidí při testech, nicméně LG uvádí, že EVO je soubor technologií, takže dílčí vylepšení by i menší úhlopříčky měly mít. 

web cena UK.jpg
Zdroj: www.johnlewis.com

Když pomineme poměrně dost vysokou startovací cenu a fakt, že prodejce přidává k menšímu 42" televizoru sluchátka zdarma, tak zatím to vypadá, že LG při startu prodeje nastaví stejnou cenu pro oba modely – a právě o ty budou mít zájem hráči počítačových her. 

Ze strany LG důvodem ovšem může být nejen snaha, aby menší 42" model nekrátil prodeje 48" verze, ale také to může být signál, že nejmenšího 42" modely nebude LG vyrábět tolik, aby zahltil obchody, a tak si klidně může říct o stejnou částku, jako u většího 48" OLEDu.

Pokud ovšem LG skutečně nastaví prodejní cenu na stejnou úroveň, tak je otázkou, zda o nejmenší 42" OLED bude takový zájem, jaký si LG slibuje. Co vy, koupili byste si za stejnou částku raději menší televizor? 

Zdroj: notebookcheck.net

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud