Zájem o film Contagion roste raketovým tempem. Snímek popisuje řádění nebezpečné pandemie

12. března 2020
TWEET SDÍLET

V souvislosti s epidemií a dnes už pandemií COVID-19 roste zájem o katastrofický snímek Contagion (Nákaza). Film Stevena Soderbergha s hvězdným obsazením a s Mattem Damonem v hlavní roli ale chybí na mnoha internetových videopůjčovnách, a tak se v posledních dnech stává velmi žádaným zbožím na pirátských doupatech.

Nákaza na českých internetových videopůjčovnách

Zdroj: Filmtoro.cz

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nákaza na Google Play, iTunes a O2TV

Podle Google Trends jsme jej v celosvětovém měřítku začali výrazně hledat už v průběhu ledna v souvislosti s uzavíráním čínských provincií. Poté zájem poklesl, jak jsme si zvykli na tamní bezprecedentní karanténu mnohamilionových aglomerací.

Podívejte se na ukázku filmu Nákaza:

Od konce února, když se začal COVID-19 šířit Evropou, však zájem znovu raketově roste a projevuje se i na BitTorrentu. Zatímco ještě na začátku leda se skrze BitTorrent stahoval snímek Contagion v řádu stovek kusů denně, během první špičky na přelomu ledna a února to už bylo podle magazínu TorrentFreak přes 25 tisíc každý den. Od té doby se zájem ustálil zhruba na 5 tisících stažení, přičemž na počátku března zájem opět roste v druhé vlně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zájem o „contagion movie“ v Googlu a na P2P síti BitTorrent

Nákaza relativně věrohodně popisuje šíření globální pandemie, která má nicméně v tomto případě mnohem vyšší nakažlivost a smrtnost než současný COVID-19. Docela přesně ale popisuje slabiny civilizace, která je založená na just-in-time hospodářství a také sílu médií.

Film nákaza zažívá od konce ledna svoji renesanci na sociálních sítích, takže roste i zájem o stažení legální (i ilegální) kopie:

Koronavirus online

Určitě si přečtěte

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

43 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

36 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Reproduktory
EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

9 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy