Zájem o film Contagion roste raketovým tempem. Snímek popisuje řádění nebezpečné pandemie

12. března 2020
TWEET SDÍLET

V souvislosti s epidemií a dnes už pandemií COVID-19 roste zájem o katastrofický snímek Contagion (Nákaza). Film Stevena Soderbergha s hvězdným obsazením a s Mattem Damonem v hlavní roli ale chybí na mnoha internetových videopůjčovnách, a tak se v posledních dnech stává velmi žádaným zbožím na pirátských doupatech.

Nákaza na českých internetových videopůjčovnách

Zdroj: Filmtoro.cz

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nákaza na Google Play, iTunes a O2TV

Podle Google Trends jsme jej v celosvětovém měřítku začali výrazně hledat už v průběhu ledna v souvislosti s uzavíráním čínských provincií. Poté zájem poklesl, jak jsme si zvykli na tamní bezprecedentní karanténu mnohamilionových aglomerací.

Podívejte se na ukázku filmu Nákaza:

Od konce února, když se začal COVID-19 šířit Evropou, však zájem znovu raketově roste a projevuje se i na BitTorrentu. Zatímco ještě na začátku leda se skrze BitTorrent stahoval snímek Contagion v řádu stovek kusů denně, během první špičky na přelomu ledna a února to už bylo podle magazínu TorrentFreak přes 25 tisíc každý den. Od té doby se zájem ustálil zhruba na 5 tisících stažení, přičemž na počátku března zájem opět roste v druhé vlně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zájem o „contagion movie“ v Googlu a na P2P síti BitTorrent

Nákaza relativně věrohodně popisuje šíření globální pandemie, která má nicméně v tomto případě mnohem vyšší nakažlivost a smrtnost než současný COVID-19. Docela přesně ale popisuje slabiny civilizace, která je založená na just-in-time hospodářství a také sílu médií.

Film nákaza zažívá od konce ledna svoji renesanci na sociálních sítích, takže roste i zájem o stažení legální (i ilegální) kopie:

Koronavirus online

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

Co umí Miracast - bezdrátový přenos obrazu

Co umí Miracast - bezdrátový přenos obrazu

Miracast, Wireless Display, Screen mirroring, řada názvů pro stejnou funkci - zobrazení obsahu displeje mobilního zařízení na televizoru.

43 Tomáš Holčík

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

27 Jaromír Puk

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Japonská společnot Sony představila na CESu nové modelové řady svých televizorů pro rok 2020. Mezi novinkami jsou nový 8K televizor ZH8 Full Array LED, dvě řady 4K OLED televizorů A8 (55” a 65”) a A9 (48”) 4K OLED, na které navazují 4K HDR LCD řady XH95 a XH 90 s Full Array LED podsvícením.

26 Jaromír Puk

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Přechod na nový systém DVB-T2 (s nutností podporovat kodek H.265/HEVC) při příjmu digitálního pozemního vysílání je v plném proudu a my přinášíme test samostatného set-top boxu, který by leckomu mohl padnout do oka.

25 Alexandr Bray