Zaklínač pro začátečníky – Netflix celou první sérii výborně shrnul do šestiminutového videa

Zaklínač pro začátečníky – Netflix celou první sérii výborně shrnul do šestiminutového videa

Druhá sezóna Zaklínače má premiéru 17.12., a tak Netflix spustil propagaci na plné pecky. Ale také udělal velmi nestandardní krok – uveřejnil šestiminutové shrnutí celé první sezóny. Ta některým divákům mohla přijít méně přehledná, ale možná i ten, kdo ji viděl, uvítá krátké vysvětlení a připomenutí děje první sezony.

Sestřih je výborný, komentář je ale ještě lepší. Pravděpodobně jde asi o nejlepší shrnutí děje seriálu, které jsem kdy viděl. Osobně mi nedělalo žádné potíže ději rozumět, ale možná mám výhodu, že jsem četl všechny knihy i většinu povídek.

Právě největší kritika se snesla na první sérii Zaklínače, kvůli tomu, že pro mnohé byla těžko sledovatelná. Lidi zmátly především vícenásobně propletené časové linie. Ve druhé sérii má být příběh vyprávěn už uceleněji.

Seriál Zaklínač od Netflixu, který vznikl na motivy série fantasy románů polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, vypráví příběh Geralta z Rivie. Sapkowski do příběhu zahrnul slovanskou mytologií, elfy, trpaslíky, draky a další monstra.

Není překvapením, že seriál se stal obrovským hitem. Zaklínače během prvního měsíce vidělo 76 milionů domácností po celém světě, což z něj činí jeden z nejsledovanějších seriálů roku. 

Spolu s Geraltem byli Yennefer a Ciri hlavními hrdiny prvního dílu. První série ale sklidila poměrně velkou kritiku od fanoušků také za to, že se zaměřila na původ Yennefer a Ciri namísto Geralta a zaklínačů obecně. To Netflix částečně napravil animovaným filmem Zaklínač: Vlčí sen.

Nicméně tvůrci seriálu tvrdí, že Geraltova minulost a výchova budou hlavní dějovou linií druhé série. Ve druhé sérii se vrátí řada známých tváří, divák prý uslyší i několik nezapomenutelných písní. V každém případě se máme na co těšit.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud