Premiéra druhé sezóny Zaklínače bude na Netflixu 17. prosince. A tady je nový teaser

10. července 2021
TWEET SDÍLET

Netflix prozradil, že premiéra druhé řady seriálu Zaklínač (The Witcher) bude 17. prosince 2021. Současně k ní zveřejnil tento dvouminutový teaser:

První sezónu Zaklínače vypustil Neflix už před rokem a půl. Přes původně opatrný přístup trhal seriál rekordy a velký úspěch znamenal dvě věci. Netflix okamžitě začal chystat druhou sérii a na rozdíl od první na ni vyhradil daleko větší rozpočet. Jenže přišel covid, ale také zranění Henryho Cavilla, který ztvárnil hlavní roli zaklínače. A vše se posunulo. 

Klepněte pro větší obrázek 
V nové sérii bude mít Zaklínač také novou zbroj

Netflix pravděpodobně nezůstane pouze u jednoho seriálu. Je totiž delší známo, že autor knižní předlohy Andrzej Sapkowsky se k debatám fanoušků o věrnosti zpracování předlohy a jednotlivých postav postavil velmi tolerantně a prohlásil: „Je mi jedno, jak s postavami pracují ve filmech a dalších projektech, protože je jasné, že jsou to moje postavy a vždy budou.“

Výsledkem je tedy fakt, že děj seriálu nejenže nejde věrně ve stopách předlohy, ale také dojde k rozšíření o animovanou sérii The Witcher: Blood Origin, mluví se i o hraném spin-off fantasy seriálu, který se bude věnovat výhradně čarodějkám. 

Na druhou stranu Andrzej Sapkowsky kromě knižní série napsal také mnoho povídek, tak vykreslení fantasy světa se tak nemusí držet pouze nejznámější předlohy, ale scénáristé mají daleko více tvůrčího prostoru. Nakolik ale Netflix bude dál Zaklínače "ždímat", to záleží ve velké míře na úspěchu očekávané druhé řady. 

Netflix už v červnu vypustil krátký první teaser k chystané sezóně, který přestože téměř nic neprozrazuje, tak se snaží fanouškům zpříjemnit čekání.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: , , ,