Zaklínač: Vlčí sen – recenze animovaného filmu od Netflixu, který odpovídá na mnohé otázky

20. září 2021
TWEET SDÍLET
Zaklínač: Vlčí sen – recenze animovaného filmu od Netflixu, který odpovídá na mnohé otázky

Plusy

  • Smysluplné rozšíření světa Zaklínače
  • Dospělé pojetí
  • Animace

Minusy

  • Šablonovité a předvídatelné
  • Atmosféra a pojetí neodpovídá knihám a seriálu
6/10
Hodnocení

Ještě před vydáním druhé sezóny seriálu Zaklínače tu máme animovaný film. Objasňuje hned několik blíže nevysvětlených skutečností vytvářející počátek příběhu, se kterými si lámou hlavu nejen hráči, ale i čtenáři. Zodpoví na dotazy typu odkud se vzala křížená monstra, proč je až tak malé množství zaklínačů a eventuelně získáme i odpověď na to, proč byl zničen Kaer Morhen. Tento seriál nezklamal svou informační funkcí, ale nedá se ani říct, že by přidal něco víc, na co všichni seriáloví fanoušci dlouho netrpělivě čekali.

Věc se má tak. Příběh začíná krvavou scénou, podobně jako seriál. Snaží se dokázat, že i tato filmová verze se nebude držet zpátky s vyobrazením násilí a v tomto duchu zůstává celý příběh, takže o kouzlo, kterým oplývají například i hry, není ochuzen. Ovšem jestli očekáváte duchaplné dialogy a pomalý sympatický rozjezd, který je možno pozorovat v seriálu, nejspíš budete zklamáni. Toto je čistě anime, co si propůjčilo zaklínačskou zápletku.

Příběh je velmi přímočarý, obsahuje v průběhu sice více rozuzlení, ale jen málokterá jsou předem neodhadnutelná. Připravte se také na časové skoky prakticky po každé scéně, které i přesto, že nejsou nijak obzvlášť matoucí, dokazují, že vícedílná série by se možná hodila k této konkrétní dějové lince o něco víc.

Klepněte pro větší obrázek

Animace je skvělá (i když v druhé polovině filmu už mírně pokulhává), ale atmosféra filmu neodpovídá tak docela tomu, na co byl člověk doposud zvyklý, jinak řečeno, i přestože se vše odehrává velmi dávno, některé výrazy použité v dialozích působí příliš novodobě. Vesemir, v knihách spíš tichý a sarkastický je ve filmu většinu času upovídaný a veselý. Na druhou stranu rozumím, že kdyby tyto vlastnosti postrádal, nebyl by už ve filmu nikdo, kdo by udržoval děj živý, protože většina charakterů je spíše melancholického ražení.

Hudba byla vytvořena originálně k filmu a nedá se říct, jestli má blíže k soundtracku ze seriálu, nebo z her, nicméně nedá se říct, že by byla nezáživná, nebo se nehodila se k bojové nátuře filmu.

Fanouškům her, anime a fantasy filmů se zpracování nejspíš bude líbit, čtenářům, kteří preferují realističtější vyobrazení charakterů a nemají v lásce někdy dle mého názoru až ohrané dějové linky, to za zhlédnutí nestojí. Ti, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti se Zaklínačským světem, mohou být příjemně překvapeni.

Zaklínač: Vlčí sen

Hodnocení IMDB: 76 %

  • Originální název: The Witcher: Nightmare of the Wolf
  • Animované filmy (2021)
  • CZ titulky • CZ dabing
  • Netflix

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy on-line, Recenze filmů, Trailer


Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo natočil téměř osm desítek celovečerních filmů. Vybrali jsme z nich ty nejlepší. Vycházeli jsme z mnoha žebříčků, hodnocení a přidali i trochu vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line