Zen Can: plně analogový zesilovač i pro náročná sluchátka za rozumnou cenu

7. srpna 2020
TWEET SDÍLET

Zen přidal do nabídky svých zesilovačů a DACů další novinku, plně analogový sluchátkový zesilovač. Ano, je správě, nemá žádný digitální vstup ani USB konektor.

Klepněte pro větší obrázek

Zen Can ovšem nabízí výkon, který vám běžný notebook nebo smartphone nezajistí. Jde o plně diskrétní zesilovač s plně symetrickou duál-mono konstrukcí, udávaný odstup s/š je 120 dB. Základem jsou obvody, které Zen vyvinul pro svoji vlajkovou loď, referenční sluchátkový zesilovač Pro iCan, který je 12x dražší (stojí 1 999 Euro), než tato novinka. Potěší možnost nastavení zisku 0, +6, 12 či +18 dB. Klasický sluchátkový (Jack 6,3mm) výstup má maximální výkon 1 600 mW (7,2 V) na 32 ohmech, u 300 ohmových sluchátek dodá přes symetrický (4,4mm Pentaconn) výstup 15V+, tudíž dle ZENu je zesilovač vhodný i pro magneto-planární sluchátka. 

Klepněte pro větší obrázek

Co se vstupů týče, tak zde máte analogový vstup pro připojení DACu, počítače, tabletu nebo smartphonu, CD přehrávače, nebo gramofonu - je zde běžný i symerický vstup. Kromě regulace hlasitosti nechybí Xbass, který by měl zvýšit výkon basů, zajímavostí je 3D funkce, která má kompenzovat lokalizaci zvuku u nahrávek, které byly mixovány za pomoci klasických reproduktorů. Ve výsledku by hudební projev měl mít přirozenější prostor. Obě funkce jsou opět analogové, nejsou tedy řešeny před digitální DSP procesor.  

Zen Can má oficiální cenu 185 Euro, což je zhruba 4 900 Kč.

Zdroj: fi-audio.com

Témata článku: Sluchátka, Zesilovače, Sluchátkový zesilovač, ZEN


Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejnovější expedice v No Man

Nejnovější expedice v No Man's Sky vás uvězní na písečné planetě

No Man's Sky přidává další obsah a další poutavé dobrodružství.

Michal Maliarov
No Man's SkyVideo