Žhářka od legendy hororu Stephena Kinga má první trailer. Vypadá výborně

Žhářka od legendy hororu Stephena Kinga má první trailer. Vypadá výborně

Kniha Žhářka od legendy hororu Stephena Kinga patří k jeho nejslavnějším hororům. Vyšla v roce 1980 a už v roce 1984 se dočkala svého prvního zpracování. Nicméně zpracování dopadlo podobně jako drtivá většina tehdejších pokusů o zfilmování Kingových hororů – poněkud rozporuplně a spíše podprůměrně. 

Letos se chystá do kina nová verze. Žhářka (Firestarter) tentokrát dostane odpovídající rozpočet a kvalitní obsazení. Hlavní roli otce si zahraje známý Zac Efron, jeho nezletilou dceru se schopností pyrokineze pro změnu ztvární Ryan Kiera Armstrong (Black Widow). Otázkou spíše zůstává osoba režiséra Keitha Thomase, který má za sebou pouze podprůměrný horor. 

Pokud knihu neznáte, tak děj je jednoduchý. Otec utíká se svou osmiletou dcerou před agenty tajné vládní organizace. Před mnoha lety se se svou manželkou zúčastnil pokusu s experimentální syntetickou drogou a poté se u něj vyvinula mírná schopnost mentální dominance. Je jeho dcera Charlie má však velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti tajné organizace se neštítí žádné špinavosti, ani vraždy, aby malou dívenku dostali do svých laboratoří. Charlie nedokáže svoji moc plně kontrolovat, ale postupně se to učí...

Premiéra filmu Žhářka bude 12. května 2022. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud